Uber kavatseb käivitada drooniga toidu kohaletoimetamise aastaks 2021

Esimene UberEatsi drooniga toimetamine võib saabuda kolme aasta pärast, Wall Street Journal.

Uberi tegevjuht Dara Khosrowshahi oli tänavu mais paljastanud, et tal on plaanis oma toiduvedude teenuses kasutada mehitamata lennuseadmeid, kuid ilma pikema kuupäevata. Nüüd on nädalavahetusel avaldatud töökuulutus selle väljaande jaoks tegi esmakordselt ettepaneku, et projekt võiks valmis saada 2021. aastaks.

Ilmselt otsib Uber operatsioonide juhti, kes aitaks droonide tarnete toimimist sama kiiresti kui järgmisel aastal ja kaubandusoperatsioone mitmel turul 2021. aastaks.

Reklaamis öeldi, et selle funktsiooni põhitähelepanu oli välja töötada “standardid, protseduurid ja koolitus, vähendades operatsiooniriske kõigi UberExpressi lennuoperatsioonide jaoks”, projekti koodnimi. Eesmärk on luua teenuseid, mis on “ohutud, seaduslikud, tõhusad ja võimelised kiiresti kasvama”.

Tööpakkumine eemaldati Uberi veebisaidilt pärast artikli avaldamist Wall Street Journalis, kuid see jääb alles LinkedInis. Ettevõtte esindaja tõi aga välja, et seisukoht “ei kajasta programmi täielikult” tulevikuks.

Pidage meeles, et ka Uberil on plaan teenust luua õhusõidud, VTOL (Stardid ja vertikaalne maandumine), mis on helikopteriga väga sarnane, selle erinevusega, et ülaosas asuva ja teise sabas asuva propelleri asemel juhib seda kere suhtes risti asetsev paar lamedat tiibpaari, mis on võimelised liikuma 90-kraadise nurga all, võimaldades teil maanduda ja vertikaalselt lennata.