contador gratis Saltar al contenido

Uber loodab enne selle aasta lõppu olla kasumlik – Äri

Uber loodab enne selle aasta lõppu olla kasumlik - Äri

Viimane Uberi kontoaruanne näitab, et ettevõte kaotab jätkuvalt raha. Hinnangud näitavad aga optimistlikumat stsenaariumi 2020. aasta lõpus, kui Põhja-Ameerika hiiglane loodab saavutada kasumlikkuse.

Ettevõtte finantsdirektor Nelson Chai ütles, et ettevõte "tunnistab eesmärkide saavutamiseks vajaliku töö ulatust" ja toonitab, et kõik meeskonnad "keskenduvad selle eesmärgi jaoks kavandatud plaanide elluviimisele".

2019. aastal kandis Uber umbes 8,5 miljardit dollarit kahjumit, ehkki pool sellest kulus hiljutise avaliku ülevõtmispakkumise tagajärjel hüvitistele.

Reiside arv kasvas eelmise aasta viimases kvartalis 30%, võrreldes 2018. aasta sama perioodiga, mille tulemusel saavutas ettevõte 14,1 miljardi dollari suuruse müügitulu. Eeldatakse, et see arv on 2020. aasta esimeses kvartalis sarnane, kuid Uber usub, et selle aasta lõpuks suurenevad tulud, sealhulgas Uber Eats.

"Kasvu ajajärk on lõppenud. Maailmas, kus investorid nõuavad üha enam kasumlikku kasvu, on meil hea positsioon selle eesmärgi saavutamiseks uuenduste, teostuse ja globaalse platvormi ulatuse kaudu," ütles tegevjuht Dara Khosrowshahi.