‘Uber of bus’: saate aru, kuidas rakendus rakendusega toimib

UBus ja Buser on liikumisplatvormid, mida nimetatakse bussi Uberiks. Androidi ja iPhone’i (iOS) rakendused pakuvad linna-, riikidevaheliste ja riikidevaheliste reiside pileteid tavaliselt madalamate hindadega kui traditsioonilised reisifirmad.

Teenus lubab kuni 60% kokkuhoidu tänu ühisele prahtimisele, mis suurendab nähtavust, kuna lubab vähendada teiste maanteel ja teel olevate sõidukite liiklust. Selle modaalsus on aga tekitanud vaidlusi selle seaduslikkuse osas. Vaadake allolevaid rakenduse transpordi küsimusi ja vastuseid.

Kuus rakendust bussipiletite ostmiseks veebis mobiiltelefoniga

1 viiest UBus on rakendusel põhinev transporditeenus, hĂĽĂĽdnimega “Uberi buss” – Foto: Rubens Achilles / TechTudo

UBus on rakendusega transporditeenus, hĂĽĂĽdnimega “Uberi buss” – Foto: Rubens Achilles / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Mis on ĂĽhine prahtimine ja kuidas see toimib?

2 viiest bussist lubavad pakkuda bussipileteid kuni 60% odavamalt kui bussifirmad – Foto: Reproduction / LĂ­via Dâmaso

Buser lubab pakkuda bussipileteid kuni 60% odavamalt kui bussifirmad – Foto: Reproduction / LĂ­via Dâmaso

Mobiilsusteenused ületavad lõhe reisijate ja transpordiettevõtete vahel. Nad rendivad reisimiseks busse ja müüvad oma platvormil pileteid. See tagab tavaliselt odavama sõidu, kuna bussi rendi eest tasumiseks on kasutajate vahel jaotus. Mida rohkem inimesi sellel kuupäeval samasse sihtkohta reisib, seda madalam on hind.

Kasutajad näevad populaarseimate marsruutide ja kuupäevade otsingumahu põhjal, milliseid reise kinnitada. Kinnitus sõltub lisaks bussifirma saadavusest ka minimaalse reisijate arvu saavutamisest.

Kuidas makseid tehakse?

3/5 Buser võimaldab tasuda krediitkaardi või pangakaardiga – Foto: Foto: Reproduction / LĂ­via Dâmaso

Buser lubab tasuda krediitkaardi või pangakaardiga – Foto: Foto: paljundamine / LĂ­via Dâmaso

Buseris saab makseid teha krediitkaardi või pangakviitungiga. Teine võimalus kehtib ainult broneerimisel kuni 72 tundi enne väljumist. UBusis makstakse piletite eest krediitkaarti või BOM-i transpordikaarti ja kinnitatakse bussis oleva QR-koodi skannimisega.

Milline ettevõte on teenuse taga?

Buseri veebisait teatab, et transpordiettevõte on kogenud viimase kraavi teede tegemisel ja professionaalsete juhtidega. See rakendus tagab sõidukite ülevaatuse ja kõige uuema dokumentatsiooni.

Lisaks on partneritel luba föderaalsest agentuurist, näiteks riiklikust transpordiagentuurist (ANTT). Samuti tagab UBus, et teenust osutav transpordiettevõte on volitatud.

Kuidas toimusid sĂĽnnitused ja maandumised?

4/5 Lennuki pardale mineku ja väljasõidu asukoha määrab Buser – Foto: Reproduction / LĂ­via Dâmaso

Bussi- ja väljumisreiside asukoha määrab Buser – Foto: Reproduction / LĂ­via Dâmaso

Vastuvõtmise ja mahajätmise kohad võivad olenevalt kasutatavast liikumisteenusest erineda. Buseris määrab punktid rakendus ise. UBusis on kolm võimalust: marsruut, mille määrab operaator, kasutaja või ukselt uksele nõudmisel. Rakendus pakub ka istumissoovitusi, teavitab teid väljumisaegadest ja kuvab ligikaudsed maandumispunktid.

Millised on peamised kasutuseeskirjad?

Platvormi peavad kasutama ainult üksikisikud. Reisi ajastamiseks peate tegema lihtsa registreerimise, mida saab teha Facebooki konto kaudu. Buseris peavad imikud ja alla 16-aastased lapsed broneerima eraldi kohad. Kuni ühe aasta vanustel lastel ja nende kuudel peab olema pilet, välja arvatud reisimine mugaval imikuistmel. Lemmikloomade vedu ei ole lubatud.

Viiest 5-st UBusist pakutakse ĂĽhistransporti SĂŁo Paulo linnas ja ABC paulistas – Foto: Reproduction / LĂ­via Dâmaso

UBus pakub ĂĽhistransporti SĂŁo Paulo linnas ja SĂŁo Paulo ABC-l – Foto: Reproduction / LĂ­via Dâmaso

São Paulo munitsipaalautotranspordi (SMT) sekretariaat pidas hiljuti UBusi salajaseks transporditeenuseks, väites, et ettevõttel puudub selle teostamiseks akrediteering ja peatas tegevuse. Sekretär Edson Carami sõnul ei ole allkirjastatud määrusi, mis kinnitavad rakendusega bussiliinide sõiduplaanid, kuna tegemist on uue transpordimudeliga. Seetõttu ei ole ettevõttel volitusi selle transpordiliigi käitamiseks alates 10. oktoobrist 2019 ja tegevus jääb peatatuks seni, kuni linnas viiakse läbi kõik mõjuhinnangud, et otsustada, kas teenust linnas reguleeritakse või mitte. Teiselt poolt väidab startup olevat tehnoloogiaettevõte, millel ei ole sõidukit ning selleks on lubatud ainult reisijate ja transpordioperaatori vaheline vahendaja.

Buser võitis õiguse tegutseda Rio de Janeiro osariigis kohtus Brasiilia maismaareisijate transpordiettevõtete assotsiatsiooni (Abrati) esitatud hagi vastu. Ettevõttel on São Paulo, Minas Gerais ja Paraná osariikides endiselt samadel põhjustel veel vähemalt kaheksa protsessi.

Buseri fookuses on linnadevahelised ja riikidevahelised reisid, kus on mugavamad ja madalamad hinnad, kui seda teevad bussifirmad. UBusi ettepanek on seevastu mugavam reisida linnas, näiteks kodust kontorisse, kuna see pakub näiteks kliimaseadet ja WiFi-ühendust.

Rakendus pakub kolme režiimi: marsruut, millel on fikseeritud marsruut, tellimus, kus marsruudi, päevad ja kellaajad on kasutaja poolt eelnevalt kindlaks määratud, ja uksest ukseni moodul, mis soovi korral tegeleb paindlike marsruuditaotlustega. Praegu on see teenus saadaval ainult São Paulos. Mõlemad kasutavad liikumisteenuste osutamiseks rendisõidukeid.

Kuidas ma tean, kas buss tuleb Google Mapsiga

Kuidas ma tean, kas buss tuleb Google Mapsiga