Uber või 99: võrrelge hindu, allahindlusi ja transpordirakenduse funktsioone

Uber ja 99 on brasiillaste igapäevaelus tavalised eratranspordirakendused. Miljonite kasutajatega on konkurendid saadaval nii Androidi kui iPhone’i (iOS) telefonidele ja võistlevad suuremates linnades sama vaatajaskonna nimel. Ehkki sarnased, erinevad teenused mitmes aspektis, näiteks tasustamise osas. Kui Ameerika ettevõte lubab samal võistlusel kolm peatust ja jagab reisi hinna krediit- või deebetkaardiga, siis Brasiilia ettevõte 99 pakub ainult sihtkoha võimalusi ja pole võimalust sõpradega väärtust jagada, välja arvatud raha.

Lisaks on platvormidel ka erinevad viisid, vastavalt klientide vajadustele, ja nende enda sooduskupongid. Nii investeerivad nad ka uute kasutajate ligimeelitamiseks personaalsematesse teenustesse ja taskukohasematesse hindadesse. Kahe rakenduse sarnasuste ja erinevuste paremaks mõistmiseks peate TechTudo loetles mitu teemat, mis võivad olla kasulikud, kui otsustate, milline neist valida. Allpool leiate lisateavet kõigi teenuste kohta, mis on saadaval ametlikus Google Play poes, Google’is ja Apple App Store’is.

Uber, Cabify või 99POP: näpunäited näitavad, milline neist on praegu odavam

1 viiest loendist pakub Uberi ja 99 eratranspordirakenduse võrdlust – Foto: Reproduction / Rodrigo Fernandes

Loend toob Uberi ja 99 isikliku transpordirakenduse võrdluse – Foto: Reproduction / Rodrigo Fernandes

Kas soovite osta soodushinnaga mobiiltelefone, telereid ja muid seadmeid? Leidke TechTudo võrdlus

Nii 99 kui ka Uber näevad välja sarnased. Mõlemad on intuitiivsed ja kerged, nii et kasutajad saavad platvormi toimimist lihtsal viisil õppida. Rakendust avades näevad kasutajad oma asukohapunkti – lähtepunktina – ja võimalikke autosid, mis nende territooriumi lähedal ringlevad. Samamoodi on neil topelt tĂĽhikud, et täita algus- ja sihtkoha aadressid. Erinevus tuleneb teatekastist, mis kuvatakse paremas nurgas 99-ga ja on Uberis saadaval ainult pärast draiveri valimist.

2 viiest Uberi kujundusest ja 99 POP-st on peaaegu identsed – Foto: Reproduction / Julia Marques

Uberi ja 99 POPi disain on peaaegu identsed – Foto: Reproduction / Julia Marques

Uberi üks tugevusi on võimalus jagada reisimarsruute ja hindu sõprade, tuttavate või perega. Pidage siiski meeles, et väärtuse fraktsioneerimisfunktsioon pole transpordisüsteemi kergemas versioonis Uber Lite juurdepääsetav (vaadake, kuidas seda kasutada). Teine võimalik alternatiiv on võistluse planeerimine mis tahes päevaks või kellaajaks vastavalt kliendi soovile. Selleks puudutage lihtsalt makseviisi all asuvat autoikooni. Platvorm pakub ka erinevaid režiime: uber X, Black, Together ja Select. Igal neist on erinevad omadused ja hinnad.

Erinevalt Ameerika Ăśhendriikide California ettevõttest pole 99-l võimalust peatuda ega võimalust võistluse algset hinda jagada. Kuid nagu Uberil, on ka sellel sĂĽsteemil erinevad versioonid: POP, 99TAXI ja General Taxi. Selle tarkvara tipphetk on madalaimad hindade keskmised, see tähendab, et lĂĽhikesed, keskmised ja pikemad reisid võivad olla taskukohasemad kui näiteks Uber ja Cabify – vaadake, milline neist on reaalajas odavam.

3 viiest Uberist võimaldab teil broneerida reise ja 99 saab pakkuda madalamat keskmist hinnasilti – Foto: Reproduction / Julia Marques

Uber võimaldab teil reise planeerida ja pakub 99 keskmist madalamat hinda – Foto: Reproduction / Julia Marques

Mõlema teenuse hinnad ja hinnad on linniti erinevad. Hinnangulised maksed põhinevad põhihinnal, millele lisanduvad hinnanguliste sõiduaegade ja vahemaade hinnad, pluss muutuv summa – sõltuvalt piirkonna nõudlusest, mida nimetatakse dĂĽnaamiliseks hinnakujunduseks. Hinnangulise võistlusaja muutmine võib suurendada ka võistluse väärtust, näiteks kui juht võtab pikka liiklust. Teine ĂĽhilduvus, mis mõlema rakenduse puhul on olemas, on teekasutustasu lisamine arvutatud võistluse lõpphinnale, kui see on olemas.

Makseviis on platvormide tegelik erinevus. Uberis on võimalus maksta ainult krediitkaardi ja sularahaga, samas kui 99 võimaldab rakenduses maksta krediit- või deebetkaardi, PayPali konto (vaata, kuidas seda kasutada) ja ettevõtte vautšerite abil. Kui klient eelistab maksta otse juhile, saab ta kasutada sularaha või deebet- ja krediitkaarte – rakendatud juhi enda elektroonilisele masinale.

4 viiest hinnavõrdlus Uberi ja 99POP vahel – Foto: Reproduction / Julia Marques

Hinnavõrdlus Uberi ja 99POP vahel – Foto: Reproduction / Julia Marques

Sooduskupongid on kasulikud reisikulude kokkuhoiuks ja on ergutusstrateegiaks kasutajatele, kes valivad üha enam eratransporditeenuseid. Suurem osa 99 ja Uberi levitatud koodidest saadi sõpradele piletite jagamise teel. See tähendab, et kui keegi tuttav kasutab esimest korda ühte kahest rakendusest ja rakendab teie jagatud kupongi, lisatakse allahindlus järgmises protsessis. Nii soodustavad mõlemad platvormid rakenduse enda juurutamist ja pakuvad kasutajale teekonda madalama hinnaga.

Lisaks pakuvad mõlemad tavakasutajatele sagedaseid allahindlusi, st neile, kes kasutavad rakendust alati igapäevaste reiside broneerimiseks. Ettevõtted kasutavad linna või osariigi puhkust ära ka kampaaniate korraldamiseks, millel on piiratud ja mõnikord progressiivne kasu. Seega saavad kliendid kõrgema soodustusega kuponge ja saavad nautida mitut keskmisest madalama hinnaga jooksu.

5 viiest allahindluskupongist, mida reisirakendus ise jagab – Foto: Reproduction / Julia Marques

Sooduskupongid, mida levitab reisirakendus ise – Foto: Reproduction / Julia Marques

5. Autojuhi koolitus

Juhi valimise kriteeriumide osas toob rakendus kaasa ka läheduse. Nii Uber kui ka 99 taotlevad tulevastele juhtidele registreerumist rakenduses enese tuvastamiseks. See peab sisaldama juhiluba, autodokumente ja karistusregistreid. Uberis töötamiseks peavad aga huvilised läbima veebikursused 30 päeva jooksul pärast registreerumist. Kui see on tehtud, saab juht võistluse joosta. Vahepeal pakub 99 vabatahtlikku töötuba ja kursust.

99 (1 ja 2) ning Uberi (1 ja 2) kaudu

Cabify vs Uber: mis on parim Brasiilias? Kommenteerige TechTudo foorumit.

Kuidas saada allahindluskoode Uberile, Cabify'le ja 99POP-le

Kuidas saada allahindluskoode Uberile, Cabify’le ja 99POP-le

Table of Contents