Uber Works on uus töökoha taotlus; vaata, kuidas see töötab

Uber kuulutas kolmapäeval välja rakenduse Uber Works (vabade töökohtade leidmiseks ja mobiiltelefoni eest palga saamiseks) (2). Esialgu USA-s Chicago linnas saadaval olnud uus teenus võimaldab teil otsida ajutisi, hooajalisi ja määratletud vabu töökohti, mida pakuvad Uberiga partneriks olevad värbamisfirmad.

LOE: Uber annab Brasiilias autojuhtidele allahindlust; Tofu

Pärast töö tegemist saab töötaja rakenduse enda käest raha, mis on saadaval iPhone’i (iOS) ja Android-telefonidele. Uber ĂĽtles, et plaanib platvormi laiendada, kuid on praegu keskendunud ettevõtte Chicago tegevuse edukuse tagamisele. Seetõttu pole Uber Worksi käivitamise prognoose teistes linnades ja riikides, näiteks Brasiilias.

Ăśks kahest uuest Uberi teenusest võimaldab leida mobiiltelefoni kaudu erinevaid vahetusi – Foto: Disclosure / Uber

Uberi uus teenus võimaldab leida mobiiltelefoni kaudu erinevaid vahetusi – Foto: Disclosure / Uber

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Uber Worksi eesmärk on aidata ettevõtetel leida töötajaid vahetustega, vabakutseliste tegevuste või ajutiste vabade töökohtade jaoks. Platvorm on ka alternatiiv töötajatele, kes otsivad tasulisi tegevusi vabal ajal, või inimestele, kes töötavad eranditult vabakutseliste töötajatena. See teenus on teinud koostööd Ameerika Ühendriikide personaliotsinguettevõtetega, et kaasata spetsialiste tööotsimisest teenuse eest tasumiseni.

Uber Worksile registreerimine nõuab sellist teavet nagu isikuandmed ning muudatused kasutaja ja töö eelistustes. Lisaks on profiili täiendamiseks ja värbajate platvormile meelitamiseks võimalik teavitada soovitud palka, isiklikke oskusi ja muid omadusi. Ettevõtted saavad omakorda kontrollida värbamisprotsessi käigus kandidaatide andmeid ja värvata töötajaid platvormi loodud virtuaalses keskkonnas.

Kasutajad saavad rakendust kasutada ka tööaja määramise ja teenuste eest tasumise tööriistana. Uber Works-i funktsioonide hulgas on seisakute haldamise ning tööl sisenemise ja väljumise aja määramise võimalused – see funktsioon on oluline näiteks ĂĽletundide määramiseks. Töövõtjal on juurdepääs nendele andmetele kui omamoodi virtuaalsele kontrollpunktile, registreerides seeläbi professionaalse töökorra.

2 töökohta ja maksed on määratletud rakenduses Uber Works – Foto: Divugação / Uber Works

Töökohad ja maksed on määratletud rakenduses Uber Works – Foto: Divugação / Uber Works

Uberi sõnul on plaan pakkuda platvormil viivitamatult teenuseid, et parandada kasutajate tööoskusi. Selleks peab ettevõte läbirääkimisi organisatsioonidega, kes toetavad töötajaid, kes peavad professionaalselt ĂĽmber õppima, et pakkuda veebikursusi või näost näkku tegevust Uber Works’i kasutajatele.

Rakendus käivitati algselt ainult Chicagos ja eeldatavasti muutub see muudes kohtades järk-järgult kättesaadavaks. Kuna aga tööreeglid on riigiti erinevad, võib see algatus tekitada vaidlusi ja seaduslikes takistustes teatud kohtades – ja isegi Ameerikas endas.

Hiljuti lõi California osariik seaduse, mis kohustas ettevõtteid, kes kasutavad iseseisvaid lepinguid, liigitama töötajad ümber töötajateks, mitte vabakutselisteks või vabakutselisteks. Seega tagab see algatus kõik tööõigused, mis on klassifitseeritud riigi tööseadustega.

Kuidas leida WhatsAppis Chrome'i pistikprogrammiga töörühmi

Kuidas leida WhatsAppis Chrome’i pistikprogrammiga töörĂĽhmi