Uberi juhid, 99 ja Cabify, võivad nüüd saada MAI; vaata, kuidas see töötab

Transpordirakenduse draiverid, näiteks Uber, 99 ja Cabify, saavad nĂĽĂĽd liituda individuaalse mikroettevõtja programmiga – MEI. Valitsus lubab seda muudatust resolutsiooniga nr. 148, avaldatud föderaalses ametlikus väljaandes eelmisel neljapäeval (8). Otsus hõlmab spetsialiste, kes teenivad kuni 81 000 R $ aastas, mis on umbes 6,7 000 R $ kuus.

Uudsus võimaldab autojuhtidel omada CNPJ-d, väljastada arveid, rentida kaardiautomaate ja pakkuda madalama intressimääraga laene. Lisaks võimaldab MEI sissemaksete ajastus vanaduspõhist pensionile jäämist. Nendele hüvedele juurdepääsu saamiseks tuleb teha esmane registreerimine ja igakuine registreerimismakse summas 49,90 R $.

Uber kinnitas, et rakenduse kasutamine tegi liikluse halvemaks; Vaata kuidas

1-st Uber-ist, 99-st ja Cabify-draiverist saab nĂĽĂĽd MEI; vaata, kuidas see töötab – Foto: Avalikustamine / Uber

Uberi juhid, 99 ja Cabify, võivad nĂĽĂĽd saada MAI; vaata, kuidas see töötab – Foto: Avalikustamine / Uber

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Tänavu juulis lõppes MEI programm kümme aastat, ajavahemik, mille jooksul see soodustas väikeettevõtete ja füüsilisest isikust ettevõtjate, näiteks müüjate, eraõpetajate, müügiedendajate, korrektorite ja nüüd ka rakenduste draiverite ametlikku vormistamist. Umbes 500 ametit jaguneb kolmeks sektoriks: teenindus, kaubandus ja tööstus.

Selle lõivu viimase väljamaksmise korral on väikeettevõtete omanikel õigus saada muid hüvitisi, mida katab INSS: rasedus- ja sünnituspalk, töövõimetuspension, haigushüvitis, kokkuvõtmise abi ja ülalpeetavate surmapension. Vanuse alusel pensionile jäämisel võetakse arvesse ka programmi osamakse aega. Lihtsalt kontrollige, mitu kuud kulub iga hüve jaoks.

MEI programmiga liituda soovivad rakenduste draiverid peavad registreeruma tööandjate portaalis (www.portaldoempreendedor.gov.br). Vaja on selliseid andmeid nagu CPF, valijate registreerimine, elukoha sihtnumber, aktiivne mobiiltelefoni number ja uusimad tuludeklaratsiooni andmed. Seejärel järgige lihtsalt tegevuse vormistamise lõpetamiseks juhiseid.

Lisaks kuutasude maksmisele peavad mikrokaupmehed esitama ka Simples Nacionali aastadeklaratsiooni – ĂĽksikud mikroettevõtjad (DASN SIMEI), samuti säilitama kontrolli igakuiste arvelduste ĂĽle ja tegema kohustuslikke makseid, kui töötajaid on (MEI-l võib olla ainult ĂĽks töötaja).

Riikliku ajakirjanduse ja G1 kaudu

* Rubens Achilles teeb koostööd

Kuidas saada allahindluskoode Uberile, Cabify'le ja 99POP-le

Kuidas saada allahindluskoode Uberile, Cabify’le ja 99POP-le