Uberi tõukeratas: saate teada, kuidas uued teenused töötavad

LOE: Uber käivitas rakenduses draiverite toetamiseks funktsiooni

Selgitamaks kasutajate peamisi kahtlusi selle uudsuse osas, TechTudo koostas nimekirja nelja küsimuse ja vastusega Uberi elektrirolleri rentimise kohta. Järgmisena vaadake, kuidas see teenus töötab, mõistke tasusid ja uurige, millistes linnades mootorrataseid aktsepteeritakse.

1 neljast Uberi tõukerattast: saate teada, kuidas uued teenused töötavad – Foto: Disclosure / Uber

Uberi tõukerattad: saate teada, kuidas uus teenus töötab – Foto: Disclosure / Uber

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Uberi sõnul on elektrirolleri debüüt Brasiilias veel üks samm „pühendumuses ühendada ühes rakenduses mitu erinevat transpordiliiki, pakkudes elanikele üha rohkem võimalusi”. Tasub meeles pidada, et septembris avas ettevõte São Paulos Uber Transiidi ja hakkas reaalajas teavet ühistranspordi kohta näitama.

“Selle uue teenusega soovime jätkuvalt aidata inimestel liikuda ilma, et peaksite lootma isiklikele autodele, aidates kaasa linnade ĂĽlekoormuse ja reostuse vähendamisele,” ĂĽtles Brasiilias Uberi uute mooduste direktor Ruddy Wang.

Rollerid lähevad Santose linna tänavatel Uberi kaubamärgi all. Erinevalt väljakuulutatust ei toonud ettevõte Brasiiliasse kaubamärki Jump, algus jalgrattad ja elektrilised tõukerattad, mille on ostnud transpordirakendus, mis on juba aktiivne mitmes USA linnas. Kuid ettevõte säilitab Põhja-Ameerika sõiduki visuaalse identiteedi: punasel taustal on Uberi logo, mis on ka Jump’i värv.

Uberi kasutajad saavad elektrirollereid rentida otse transpordirakendusest, ilma et peaksid selleks oma telefonidesse teist programmi alla laadima. Kui Uberi rakendus on avatud ja töötab uusim versioon, puudutage kaardi allservas motorolleri ikooni. Seejärel, kui leiate teelt saadaoleva sõiduki, skannige see lihtsalt või sisestage lukust avamiseks kood.

2 of 4 Reisi lõpus parkige motoroller sellisesse kohta, mis ei takista sissesõiduteed ega jalakäijaid – Foto: Disclosure / Uber

Reisi lõpus parkige motoroller sellisesse kohta, mis ei takista sissesõidutee ega jalakäijat – Foto: Disclosure / Uber

Tellida saab ka tõukeratta. Sellisel juhul on kasutajal selle juurde kõndimiseks ja selle avamiseks kuni 15 minutit. Kuidas Uber süsteemiga liitus ilma dokita, kus reisi lõpul ei ole vaja sõidukit jaama tuua, parkige motoroller lihtsalt teeninduspiirkonda, takistamata autode või jalakäijate läbipääsu.

Uber nõuab motorolleri avamiseks 1,50 R $ ja lisab iga kasutusminuti eest 0,75 R $. Näiteks viieminutilisel reisil peavad kasutajad maksma R $ 5,25.

4. Kus see on saadaval?

See teenus on saadaval ainult Santose linnas São Paulo rannikul. Praegu pole prognoose laienemise kohta teistesse linnadesse, kuid ettevõte töötab võimaliku pakkumise kallal São Paulo linnas. Küsis TechTudo, Uber ütleb, et on saatnud kogu selle teenuse pakkumiseks vajaliku dokumentatsiooni ka São Paulos, nagu allpool märgitud.

Uberi meeskond analüüsis sel aastal mitut turgu, et mõista, kuidas samasse rakendusse integreeritud elektrilise tõukeratta jagamise süsteem võib kohalikku liikuvust aidata. Olles kaalunud selliseid tegureid nagu rahvaarv ja jalgratta infrastruktuur, otsustasime alustada tegevust São Paulos ja Santoses. Santose linn on avatud suhtumisega innovatsiooni ja uute autode alternatiivse liikuvuse vormidesse, saades Brasiilia esimese Uberi tõukeratta.

São Paulos on Uber oma tegevuse alustamiseks teinud suure investeeringu, olles kogunud kogu linna määrustes nõutava dokumentatsiooni ja esitanud septembris raekojale akrediteerimisavalduse. Sellest ajast peale oleme valmis pealinnas tegevust alustama, oodates vaid vastust akrediteerimistaotlusele, mida pole veel hinnatud.

Vastas Sao Paulo linna munitsipaaltranspordi sekretariaat TechTudo järgmiste märkustega.

São Paulo linn selgitas linnakasutuse komitee (CMUV) vahendusel, et Jump do Brasili operaator Tecnologia Ltda. taotles akrediteerimist ühiskasutatavate tõukerataste käitamiseks ajavahemikul, mil dekreet 58.907 / 19, mis käsitleb jagamissüsteemi lõplikke reegleid, oli praegu reguleerimisel. Sel perioodil on lubatud tegutseda ainult eelmisel etapil (ajutised eeskirjad) registreerunud ettevõtjatel. Operaator pöördus akrediteerimise saamiseks kohtusse, kuid tema taotlus lükati tagasi. Rollerite levitamise eeskirjad viidi lõpule 2019. aasta oktoobri lõpuks ja raekoda vaatas läbi operaatori dokumentatsiooni.

Samal ajal saavad väljaspool Santost asuda muudele tõukeratast rentivatele kaubamärkidele, näiteks Grin ja Yellow. Rohelise tõukeratta omanik Grin võtab sõiduki avamiseks 3 USA dollarit reaalitasu ja 0,50 USA dollarit minutis, mis võib meelitada kauem reisijaid. Ettevõte tegutseb São Paulo, Rio de Janeiro, Florianopolise, Porto Alegre ja Santose linnades.

3 of 4 Grin: ĂĽhiseid tõukerattateenuseid pakkuv ettevõte – Foto: Disclosure / Grin

Grin: ĂĽhiseid tõukerattateenuseid pakkuv ettevõte – Foto: Disclosure / Grin

Kollane hõlmab omakorda erinevaid linnu: Belo Horizonte, Brasília, Curitiba, Florianópolis, Porto Alegre, Recife, Rio de Janeiro, São José dos Campos, São Paulo ja Vitória. Rendihinnad on asukohiti erinevad. Cariocas maksis kollase motorolleri avamiseks 2,25 dollarit pluss 0,75 dollarit minutis. Vitórias on avamine 2,50 R $; Brasilias 3,50 R $, mõlemas linnas lisatasu 0,50 R $ minuti kohta. Mujal võtab kollane kasutustasu 3 USA dollarit pluss 0,50 USA dollarit kasutusminuti kohta.

4 neljast kollasest elektrirollerist saadaval kĂĽmnes Brasiilia linnas – Foto: Disclosure / Yellow

Kollased elektrirollerid on saadaval kĂĽmnes Brasiilia linnas – Foto: Disclosure / Yellow

uberAIR: tutvuge Brasiilias testitavate Uberi lendavate autodega

uberAIR: tutvuge Brasiilias testitavate Uberi lendavate autodega