Uberit vaevab hiljutine tagasilöök Londonis, kus autojuhid loetakse ettevõtte töötajateks

Kohtuprotsess tuleneb kahest juhist, kes ütlesid kohtus, et autorenditeenustel on nende üle märkimisväärne kontroll ja seetõttu peaksid neil olema samad õigused kui taksoteenustel.

Pärast seda, kui kohus need kaks töötajat rahuldas, esitas Uber apellatsiooni, väites, et autojuhtidel on tööl paindlikkus ja nad on seetõttu füüsilisest isikust ettevõtjad. Nüüd võib see olla sama argument, kui ettevõte otsustab selle otsuse uuesti vaidlustada või pöördub otse riigikohtusse.

Londoni kohtu täna reedel korratud otsus ei kehti Ühendkuningriigi 50 000 juhiavalduse suhtes automaatselt, kuid tekitab tõenäoliselt veel ühe nõude Reuters.

Sisse SeptembriniLondoni transpordiamet otsustas, et nad ei laienda Uber SIM-i Londoni teedel, arvestades, et “Uber London Limited ei sobi privaatse prahtimisoperaatori litsentsi omamiseks”.

Toona vastas Uber uudisele, öeldes, et kavatseb kohtuotsuse koheselt “vaidlustada”. „Uberi rakenduses reisivatel autojuhtidel on Transport for London litsents ja nad on läbinud sama sertifikaadi kui must kabiin [táxis locais]”, Kindlasti.

Pärast Uberi litsentsi tühistamist Londonis teatas ettevõte et see katsetab süsteemi, mis takistab autojuhtidel liigseid koguseid töötamast, eesmärgiga tagada reisijate ja töötajate ohutus, vältides kurnatud juhtide juhatamist.

Ameerika ettevõtted naasevad selles kontekstis 11. detsembril kohtusse ja seni, kuni pole kohtuotsust, saavad ettevõtte juhid jätkata teenuste osutamist Suurbritannia pealinna teedel.