Ubisoft ja Mozilla töötasid koodi jaoks välja tehisintellekti viisardi

Las Vegases toimunud DICE tippkohtumisel 2019 teatas Ubisoft partnerlusest Mozillaga Clever-Commit koodijuhendi väljatöötamiseks ja juurutamiseks. See on tehisintellekti tehnoloogia, mille on välja töötanud Ubisoft, et aidata oma programmeerijatel hinnata koodireas tehtud muudatusi esilekerkivate vigade tuvastamiseks. Teisisõnu õpib tehisintellekt varasematest vigade tuvastamise protsessidest ja nende parandustest, tuues programmitöö käigus esile tulevased muudatused.

Tarkvara tootmise ajal, olgu see siis videomäng või brauser, on ĂĽks peamisi “õudusunenägusid” see, et iga kord, kui viga parandatakse, võivad muudatused tekitada “kõrvalmõju”, mis põhjustab uusi vigu.

Ubisofti avalduse kohaselt võeti Clever-Commit tehnoloogia prototüübina nimega Commit-Assistant eelmisel aastal oma Montreali haru teaduslaboris koostöös Concordia ülikooliga. Seda tehnoloogiat testitakse ettevõtte Gallic videomängude tootmisel kogunenud andmete põhjal. Seejärel viiakse see tehnoloogia välja kirjastusettevõtte põhitehnoloogiasse, eesmärgiga arendada, kohandada ja juurutada seda tootmisprotsessis ülemaailmses stuudiovõrgus.

Ubisofti sõnul võimaldab see tehnoloogia vigu kiiresti tuvastada ja parandada, aidates meeskondadel võimalikult väheste vigadega mänge käivitada. Mozilla aitab kaasa tarkvara Clever-Commit väljatöötamisele ja juurutab Firefoxi tootmise töövoogu tehnoloogia, täiustab programmeerimisprotsesse, tuvastab vigade mustreid ja osutab võimalikele parandustele. Nii käivitatakse brauseri stabiilsem versioon, mis vähendab veelgi plaastrite väljatöötamise aega ja kulusid.

Ubisoft ja Mozilla ütlevad, et tehisintellekti kasutamine muudab tootjad produktiivsemaks, investeerides rohkem aega mängude funktsioonide ja nende järgmise toote loomisse, mitte vigade parandamisse. Samuti on vastavad värskendused kiiremad, rohkemate funktsioonidega ja ennekõike stabiilsemad.