Ubucon Europe: mida teeb Ubuntu kogukond Sintras? Jagage tehnilisi teadmisi ja lähedasi sidemeid

“Ubuntu pole kunagi olnud parem,” ĂĽtles Ubuntu Portugali kogukonna eest vastutav Tiago Carrondo, selgitades, et iga kuu kasvab pilves kasutamine ja sama juhtub ka lauaarvutites. “Kogukond on näidanud, et see on elus ja osalev” ning Ubucon on selle projekti elluviimise ja kaasamise võime näide.

Uue versiooni Ubuntu ilmub kahe nädala pärast (19.10) ja järgmisel aastal, aprillis, on kord Ubuntu 20.04, uus LTS-versioon, mis tekitab lootust ja millest Ubuconi ajal räägiti mitu korda.

OperatsioonisĂĽsteem mitte ainult geekide jaoks

Kuid kas see on ainult teema mõnele “geekile”, kes ei pahanda “käte määrdumist” ja operatsioonisĂĽsteemi oma vajadustele kohandamiseks koodi nokitsemist? Angulo Solidi tehnikadirektor Gustavo Homem tagab, et ettevõtetes kasutatakse ĂĽha enam Ubuntu ning et Azures on AWS ja DigitalOcean pilv ĂĽks enimkasutatavaid opsĂĽsteeme, tuues esile kasutusmugavuse, paindlikkuse ja turvalisuse.

Kindel nurk kasutab sisemiselt ja kliendis, alates lauaarvutitest kuni ruuterite ja pilve lahendusteni, ja seni, kuni Ubucon teenib oodatud ja vähem oodatud Ubuntu kasutust, kus mõned heliseadmed koos helisegistitega tulevad.

Just pilves on Ubuntu kõige arenenum, kuna opsüsteem on vabadus kasutada, eriti seetõttu, et lauaarvutite ja kaasaskantavate arvutite osas sõltub see tegelikult tootjate valmisolekust müüa seadmeid, millel on eelinstallitud operatsioonisüsteem või ilma opsüsteemita, teie jaoks ruumi.

Välja arvatud see, et kuigi see on lihtne ja on üha enam valmis kõigi välisseadmetega ühenduse loomiseks ning toetab kõige mitmekesisemat tarkvara turul, pole Ubuntu enamiku arvutikasutajate jaoks kaugeltki teada ning selle kasutamine on reserveeritud piiratud hulga inimeste jaoks, kellel on piiratud tehnilised teadmised ja väljaõpe.

Mobiilseadmes, kus 2014. aastal tehti operatsioonisĂĽsteemi loomiseks samm, mis võiks olla alternatiiv Androidile ja iOS-ile, pole Canonicali projektist loobumine aidanud luua ka tootjate laiemat ja kaasatumat liikumist. UBportsi kogukond jätkab kontseptsioonide ja koodi väljatöötamist ning seni, kuni Ubucon näitab Fairphone’i ja Pine64 abil mõningaid uudiseid ja arenguid, pole see kaugeltki kindel operatsioonisĂĽsteem, mida saab täielikult usaldada, nagu tunnistas Jan Sprinz.

Kõnelejate seas, kus SAPO TEK osales, oli mobiilse operatsioonisüsteemi Ubuntu Touch kasutajaid mitu, kuid kahtluste ja probleemidega, näiteks enimkasutatavate rakenduste kättesaadavusega. Sellegipoolest oodatakse operatsioonisüsteemi ja on isegi neid, kes võrdlevad seda lemmikloomaga, mis võib elutoa hävitada ja omaniku kingad ära süüa, kuid siiski armastatud.

Kuidas Ubuconi valmistada?

“Me tahame muuta Ubuconi meeldejäävaks,” selgitas Tiago Carrondo, organisatsiooni nägu, kes on viimastel kuudel pĂĽhendanud palju aega kogu logistika ettevalmistamisele väikeses, kuid väga pĂĽhendunud meeskonnas, nagu ta SAPO TEK-ile selgitas.

Euroopa ĂĽritus on juba neljandat väljaannet ja ilmub spontaanselt, kogukonna sees ning pärast Saksamaad (Essen), Prantsusmaad (Pariis) ja Hispaaniat (XixĂłn) on Portugal neljas riik, kes aktsepteerib kogukonda eesmärgiga “saada Ubucon ilma vihmata” ja alates siin jätkab kogukond 2020. aastal uude asukohta, mis peaks ilmnema sel nädalal, kuid on endiselt jumalate saladuses.

Ubucon Europe 2019

krediit: Euroopa Ubucon

“Data-title =” Ubucon Europe 2019 – Ubucon Europe: mida teeb Ubuntu kogukond Sintras? Jagage tehnilisi teadmisi ja lähedasi sidemeid – SAPO Tech ”> Ubucon Europe 2019 krediit: Euroopa Ubucon

Iseloomustades Ubuntu Portugali kui inimeste kogukonda, selgitas Tiago Carrondo, et ettevõte on “sõber” ning esineb ĂĽrituste kaas- ja sponsorina, kus on ka seos haridusasutustega.

Just inimesed on Ubuconi organisatsiooni ja eesmärkide keskmes, seega on olemas väga kõrge sotsiaalne komponent, mis võimaldab aasta läbi Ubuntu projektidega tegelevatel vabatahtlikel isiklikult kohtuda ning kogemusi ja teadmisi jagada. Nii et ajakava on kavandatud alustama tavapärasest veidi hiljem, kell 10, lõpetama varakult ja jätma ruumi pikaks lõunasöögiks.

Konverents lõpeb homme, kuid kõik, kes soovivad jääda, saavad viimast etendust näha Centro Cultural Olga Cadaval Sintras. Võite registreeruda või lihtsalt ilmuda. Kuna poliitika on avatud uksed ja organisatsioon austab privaatsust.

Ja kellel pole olnud võimalust seda vaadata, saab seda kõike lähinädalatel videost näha. Tiago Carrondo selgitas, et nad ei tahtnud voogedastada, kuid kõik oli redigeerimiseks salvestatud ja koheselt saadaval.