Ubuntu 16.04 LTS toetab uut Snappy paketti, vaadake, millised muudatused sĂĽsteemis on

Head uudised on saabumas Canonicali eelseisva versiooni Ubuntu 16.04 LTS Xenial Xerus kohta, mis võib ilmuda 21. aprillil. Teravad pakendid pole enam avalikkusele teada, kuid lõppkasutajatel pole olnud võimalust vähemalt seni praktikas näha, milliseid eeliseid nad võivad pakkuda.

Canonical teatas, et eelseisev süsteemiväljaanne Ubuntu 16.04 LTS Xenial Xerus ühildub ka Snappy paketiga, neid saab installida koos Debianist pärit .deb pakettidega, mis on levitamisega kaasas käinud selle loomisest alates.

Loe ka: Ubuntu kohmakas revolutsioon

Lõppkasutajal on kaks otsest tagajärge, arendaja saab pakkuda juurdepääsu uusimale tarkvarale, ilma et peaksite muretsema sõltuvuste pärast, nii et isegi kui kasutate LTS-i versiooni, on võimalik omada mis tahes tarkvara uusimat versiooni, näiteks KDE, Gnome jne. Sõltuvuste pärast pole vaja muretseda, mis on praegune järeldus ja meil ei saa olla LTS-i kõige uuemat versiooni, mis püüab olla ka väga stabiilne, lisaks on meil olemas ohutegur, Snappy-paketid on turvalisemad ja võimaliku rikke korral on neid lihtsam tagasi pöörata .

Loe ka: Tutvuge Snapcraftiga, mis on arendajate jaoks mõeldud tööriist Snappy pakettide loomiseks

Seda tehnoloogiat kasutatakse juba nii nutitelefonides ja tahvelarvutites koos Ubuntu kui ka sellega Ubuntu kohmakas tuum mida tavaliselt kasutatakse asjade Internetis, kuna Canonicali idee on lähenev süsteem, mitte ainult liides, vaid kogu süsteem ise, on loomulik, et mobiilseadmetest pärinevaid pakette saab arvutisse installida, isegi kui need asuvad ühtsuses 7, mis on graafiline keskkond, mille laadib Ubuntu 16.04 LTS, mitte Unity 8.

Teine märkimist vääriv punkt on see, et Canonical tagab ühilduvuse deb-pakettidega. Tänapäeval saavad arendajad pakendamist sel viisil jätkata, näidates, et ettevõttel on suurepärased suhted Debiani kogukonnaga ja et kui projekt otsustab ka Snappy mudeli kasutusele võtta.

Allikas.