Ubuntu 17.10 võtab sisselogimishaldurina kasutusele LightDM-i asemel GDM-i

Meil on veel mõned uudised eelseisva Ubuntu versiooni 17.10 kohta, mis ilmub järgmise aasta oktoobris.

Ubuntu arendustiim teatas oma otsusest juurutada Ubuntu 17.10 sisselogimishaldur. See nädal Avaldan siin blogis lugusid kajastades täpselt kuni selle hetkeni Ubuntus olnud uudiseid, kommenteerisin isegi LightDM-i olemasolu sisselogimishaldurina, mis on projekti Unity jäänuk, ja kes ei tea, kas see vaikimisi on Ubuntu 17.10 Artful Aardvark. Nüüd ma tean.

Ametlik levitatakse tema ajaveebi kaudu et GNOME, GNOME’i sisselogimishaldur, on ka Ubuntu 17.10 vaikimisi. Kuna distro võtab nĂĽĂĽd liidesena kasutusele ka GNOME Shelli, on see midagi ootuspärast, kuigi minu arvates on LightDM ilusam.

LightDM
LightDM – praegune Ubuntu sisselogimishaldur

Arendajad väidavad, et LightDM-i on peetud esimeseks võimaluseks, kuid nende rakendamise ja ühilduvuse testimisel tekkis mõningaid probleeme ja nad sattusid olukorda, kus LightDM-iga töötamine, et muuta see täielikult GNOME-i ühilduvaks, võtab palju aega, seekord väidavad nad, et neil pole. , seega on GDM paraadil!

GDM-i kasutuselevõtmisel Ubuntu 17.10-s on veel mõned olulised refleksid, mida tuleks kaaluda, esiteks näitab see, et järgmisel aprillil ilmuv Ubuntu 18.04 LTS toob selle ka kindlale arengule, seda isegi “soovitatakse” ajakirja Canonical blogiartiklis.

Teine asi, mida me peaksime arvesse võtma, on see, et muud jaotused kasutavad LightDM-i sisselogimishaldurina, nagu näiteks Xubuntu, Linux Mint (avaldatavas versioonis 18.2). Selle levitamise kohta kommenteerisid Ubuntu arendajad, et endiselt on vigade parandusi, nii et uusi funktsioone ei rakendata, haldur lihtsalt nii-öelda salvestatakse, tõenäoliselt neile, kes otsustavad Unity installida Ubuntu 17.10.

Meil pole endiselt mingeid uudiseid Ubuntu teema kohta, mida ma tean, et soovite teada, või mõnda muud põhjalikumat modifikatsiooni, avaldatud on ainult ainsad tehnilised üksikasjad, et meil on paketi Snap parem integreerimine seadmega GNOME tarkvara. , sealhulgas teemaparandused, kuna mõned Snaps on väga aegunud teemad, mis meenutavad Windows 98-d.

Järgmine!