RAČUNALNIK

Ubuntu 18.10 ilmub koos Nautiluse vanema versiooniga

Kui selle aasta alguses (26/04) teatati Ubuntu 18.04 LTSi lĂ”plikust versioonist, tuli sellega Gnome’i uues versioonis (3.28) mitu uut funktsiooni, mis ei toetanud ikoonide lisamist töölauale ja failihalduri Nautilus uut versiooni (v3.28).

See tĂ”i Linuxi kogukonnas kaasa mĂ”ned kaebused ja oli seetĂ”ttu “tungiv” Ametlik kĂ€ivitada uus Ubuntu 18.04 LTS versiooniga Nautilus endiselt “vanas versioonis”, 3.26, millel on endiselt loomulik tugi ikoonide loomiseks töölaual.

NĂ€ib, et ajalugu kordub Ubuntu versiooniga 18.10.

Arendajad soovivad kĂ€ivitada uue versiooniga Ubuntu, ka Gnome’i ja Nautiluse uued versioonid, milleks on vastavalt 3.30 ja 3.28 ning mis ei paku loomulikku tuge töölaual olevate ikoonide loomiseks.

Kuid inimeste arvates on parem “mitte vĂ”itvat meeskonda puudutada”, nad eelistavad hoida Nautiluse versiooni 3.26 koos PĂ€kapikk 3.30.

Teades, et töölaua ikoonid on “populaarsed”, töötab Red Hat’i arendaja Carlos Soriano laienduse kallal GNOME KOOR kuna muudatuse tegeliku toimumise korral saab kasutaja selle ikoonivaliku uuesti lubada. Praegu on see projekt beetaversioon.

Ubuntu arendajad mĂ€rgivad, et see laiendus, mis vĂ”imaldab ikoone töölaual, on ĂŒsna tĂ€ielik ja “ĂŒmardatud”, kuid pole veel sĂŒsteemis vastuvĂ”tmiseks valmis. Nad eelistavad endiselt selliseks jÀÀda, Nautiluse versiooniga 3.26.

Hiljuti kuulutati vÀlja versiooni 3.30 versioon GNOME, mis ilmub septembris., see versioon toob ka uue versiooni Nautilus (3.30), kommenteerime seda artiklit lÀhemalt.

TĂ”enĂ€oliselt on Nautiluse (3.30) uus versioon vĂ”imalik ladustuste kaudu installida Ubuntu 18.10 Flatpak-i rakenduseks GNOME ja seega saavad sĂŒsteemis olla mĂ”lemad versioonid, et kogeda uudiseid uue Gnome-failihalduri kohta.

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jĂ€tkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH