Ubuntu 18.10 ilmub koos Nautiluse vanema versiooniga

Kui selle aasta alguses (26/04) teatati Ubuntu 18.04 LTSi lõplikust versioonist, tuli sellega Gnome’i uues versioonis (3.28) mitu uut funktsiooni, mis ei toetanud ikoonide lisamist töölauale ja failihalduri Nautilus uut versiooni (v3.28).

See tõi Linuxi kogukonnas kaasa mõned kaebused ja oli seetõttu “tungiv” Ametlik käivitada uus Ubuntu 18.04 LTS versiooniga Nautilus endiselt “vanas versioonis”, 3.26, millel on endiselt loomulik tugi ikoonide loomiseks töölaual.

Näib, et ajalugu kordub Ubuntu versiooniga 18.10.

Arendajad soovivad käivitada uue versiooniga Ubuntu, ka Gnome’i ja Nautiluse uued versioonid, milleks on vastavalt 3.30 ja 3.28 ning mis ei paku loomulikku tuge töölaual olevate ikoonide loomiseks.

Kuid inimeste arvates on parem “mitte võitvat meeskonda puudutada”, nad eelistavad hoida Nautiluse versiooni 3.26 koos Päkapikk 3.30.

Teades, et töölaua ikoonid on “populaarsed”, töötab Red Hat’i arendaja Carlos Soriano laienduse kallal GNOME KOOR kuna muudatuse tegeliku toimumise korral saab kasutaja selle ikoonivaliku uuesti lubada. Praegu on see projekt beetaversioon.

Ubuntu arendajad märgivad, et see laiendus, mis võimaldab ikoone töölaual, on ĂĽsna täielik ja “ĂĽmardatud”, kuid pole veel sĂĽsteemis vastuvõtmiseks valmis. Nad eelistavad endiselt selliseks jääda, Nautiluse versiooniga 3.26.

Hiljuti kuulutati välja versiooni 3.30 versioon GNOME, mis ilmub septembris., see versioon toob ka uue versiooni Nautilus (3.30), kommenteerime seda artiklit lähemalt.

Tõenäoliselt on Nautiluse (3.30) uus versioon võimalik ladustuste kaudu installida Ubuntu 18.10 Flatpak-i rakenduseks GNOME ja seega saavad süsteemis olla mõlemad versioonid, et kogeda uudiseid uue Gnome-failihalduri kohta.