Ubuntu eesmärk on hõlbustada mängijate draiverite installimist

Steamplay saabumisel kasutatakse Protonit (DXVK + Wine) ja see annab võimaluse mängida mitmeid mänge, mis varem olid olnud ainult Windowsis, “sundides” ka ettevõtteid, kes hoiavad Linuxi draivereid “liikvel”, nagu näiteks NVIDIA ja AMD, ning viies seeläbi ellu rakendused ja täiustused, mida VULKAN pakub. .

Hinnates selle LTS-versiooni stabiilsust, Ubuntu see ei vii NVIDIA, AMD ja Inteli draiverite uusimate versioonideni (kuid “stabiilsete” versioonideni) ning mõned funktsioonid ja tehnoloogiad ei pruugi sĂĽsteemis puududa, näiteks VULKANi täielik rakendamine jt.

Nende ettevõtete uusimate videodraiverite lisamiseks peame kasutama PPA-d (Personal Package Archive) ja nautima seda uut tehnoloogiat. Lisamine ei ole keeruline ülesanne, nii palju, et oleme siin blogis teinud mitu postitust, milles selgitatakse, kuidas edasi ja kõik, kuid teame, et siiski on inimesi, kellel võib selle protseduuri jaoks keeruline olla. Kas terminali kaudu või mitte.

Seda nähes esitas Forbesi ajakirjanik Jason Evangelho oma raamatus küsimuse Indoneesia, küsides, miks pole Ubuntu teinud PPA-draiverite lisamiseks graafilist tööriista ja hõlbustanud seeläbi pärit mängijate elu Windows.

Vaata keegi Ametlik, vastas ettevõte, mis töötab Ubuntu. Ja mitte keegi, kes vastab, vaid keegi, kellel on “tagasiside”. Jasoni säutsule vastas Canicali direktor Will Cooke, kes vastutas töölauaarenduste valdkonna eest. Ja vastus on positiivne.

Cooke sõnul on Canonical järgmise arendustsĂĽkli (Ubuntu 19.04 / 19.10 ???) plaanid lisada mõni GUI (graafiline interaktsiooniliides), et muuta selle PPA lisamine lihtsamaks või nagu ta ĂĽtleb “point-clicky”.

Jason küsis, kas tema GPU jaoks on võimalik valida sobiv PPA ja Cooke vastas, et need hõlbustaksid juurdepääsu ettevõtte Betase draiveritele. Kui soovite näha algset piiksumist, klõpsake lihtsalt alloleval pildil.

Jason pani sellise rajatise kahtluse alla ja Cooke vastas sellele kiiresti, näidates, et Canonical märkas viimase kuue kuu jooksul toimunud muudatusi pärast “pommi” nimega Proton (Valve / Steam) ja et see “segas” hästi üles, pannes seega ettevõtte oma toodet paremaks muutma. Linuxis alates Lutrise inimestest kuni selliste ettevõteteni nagu Canonical, NVIDIA, AMD ja Intel.

Meil võib olla häid tulemusi kogu 2019. aasta jooksul ja me ei saa olla ĂĽllatunud, kui Linux on selle algatuse kaudu võitmas lauaarvutites rohkem keha ja populaarsust, mis nende jaoks, kes juba Linuxit kasutavad, võib olla midagi “väikest”, kuid muudelt platvormidelt või kellel pole kunagi olnud Linuxiga meeldivat kontakti, võib see tohutult palju muuta ja panna selle inimese end koduselt tundma.

Ootan sind järgmise postituseni, kallistused.