Ubuntu tootjate sõnul lahendab süsteem asjade Interneti turvalisuse probleemid

Asjade Internet ehk IoT pole veel täielik reaalsus, kuid see on väga selge tulevik ja Ubuntu on selle uue laine üks peamisi süsteeme, kuid selle uue tehnoloogiaga on seotud mõned probleemid, eriti platvormi turvalisuse ja tarkvarauuenduste osas .

Viimast kommenteeris Mark Shuttleworth OSCON Ubuntu rolli kohta asjade Interneti-tehnoloogias, väites, et Snap-paketiga lahendavad nad ĂĽhe suurima probleemi, kui meie kodus kasutatakse mikrosĂĽsteeme “banaalsete” ĂĽlesannete automatiseerimiseks, nagu kardinate avamine, valgustite sisselĂĽlitamine jne.

Lisateave paketi Snap kohta

Erinevalt kodutehnika “esimesest suurest lainest” koos Apple’i lauaarvutite ja esimeste Windowsi arvutitega ei kaasnenud “asjade Interneti” laineid varaliste sĂĽsteemidega ega maksnud selle omamine teile suuri summasid ja kogu selle probleemi põhipunkt oli Ubuntu, rõhutas Mark. et Snapi mudel on seda tĂĽĂĽpi töö jaoks ideaalne, võimaldades praktilisi värskendusi, ilma et see kahjustaks sĂĽsteemi ja probleemi korral ka lihtsat tagasikäiku, kuid lisaks sellele ei väida see, et Snap on alati parim valik, kuid tulevik peaks seda mudelit järgima.

Loe ka: FlatPak ja Snap

Ubuntu Snappy on IoT kanooniline sĂĽsteemiversioon ja see on serverites Ubuntu kujul väga hästi vastu võetud, Shuttleworthi sõnul on umbes 70% Amazoni veebiteenuste, 80% Azure’i Linuxi sĂĽsteemide, 70% Dockeri piltide ja 65% Ubuntu käitavate sĂĽsteemide kohta see näitab tema arvates sĂĽsteemi usaldusväärsust.

Kui hakkame segmenteerima, on Ubuntu distributsioon, mis on täna Interneti-kraami jaoks kõige valmis, see tähendab, kuid ma loodan, et ka teised inimesed hakkavad seda teed käima, lõppude lõpuks, kus meil on konkurents, meil on evolutsioon.

Allikas