contador gratis Saltar al contenido

Ubuntu Touch muutub üha enam ühilduvaks ja funktsionaalsemaks, kontrollige uudiseid

Ubuntu Touch muutub üha enam ühilduvaks ja funktsionaalsemaks, kontrollige uudiseid

Vastavalt sellele, mida Ubuntu Touchi meeskond viimases küsimuste ja vastuste sessioonis teatas, sai süsteem mitmeid täiustusi, sealhulgas ühilduvust kahe teise nutitelefoni mudeliga, samuti installiti ja töötati edukalt Raspberry Pi 3-le.

Meeskond nädalas UBports, Ubuntu Touchi arendamise eest vastutav organisatsioon hoiab Youtube’is küsimuste ja vastuste otsevoogu, kus avaldatakse projekti arendamise edenemine. Selles otseülekandes annab meeskond lisaks maailma eri paikadest pärit inimeste küsimustele vastamisele ka aru, milliseid uudiseid on viimastel päevadel rakendatud.

Viimati, kui üritus toimus, teatas meeskond, et kaks nutitelefonimudelit lisati PINE64 poolt ametlikult Ubuntu Touch’iga ühilduvate seadmete nimekirja, nimelt “Pine64” ja “Volla Phone”. Lisaks korraldas meeskond Raspberry Pi 3-l töötava süsteemi otseülekande, kasutades Raspberry Pi projekti ametlikku 7-tollist LCD-ekraani.

Raspberry Pi seade küpseb arendusplatvormina kiiremini ja muudab Ubuntu Touchi rakenduste arendamise taskukohasemaks, palju suuremal alusel. Sellel on suur erinevus, sest esmakordselt suudame luua tõelise arendusplatvormi Ubuntu Touchile.UBports ütles.

UBportsi liikmed teatasid ka, et järgmine värskendus toob parema ühilduvuse ka Bluetooth-peakomplektidega, ning teatasid, et Canonicali (Ubuntu arendamise eest vastutav ettevõte) välja töötatud graafikaserver “Mir” saab nüüd Waylandil töötada ka läbi ” Waylandi protokoll ”.

Vastuseks klientide päringutele ütles meeskond, et praegu pole plaanis Ubuntu Touchi baasi teisaldada järgmisesse Ubuntu LTS-i versiooni 20.04, mis ilmub 2020. aasta aprillis. Arvestades maailmas toimuva kiirust. tehnoloogia, viis kuud, mis on aega Ubuntu 20.04 väljaandmiseks, on üsna pikka aega, praegu pole vaja Ubuntu Touchi põhiversiooni uuendada. Rakendamiseks ja täiustamiseks on kiireloomulisemaid küsimusi.

Seejärel saate vaadata otseülekannete kirjeid, kus uudised täielikult välja kuulutatakse.

Järgmise küsimuste ja vastuste sessiooni peab UBpordi meeskond pidama aadressil Youtube’i kanal, Järgmisel laupäeval (30), kell 16 (Brasiilia aja järgi). UBportsi meeskonna välja kuulutatud iganädalaseid uudiseid nähes tahtsin süsteemi veelgi testida. Ja seda ma kindlasti kavatsen teha, niipea kui mul on varu nutitelefon, kuhu Ubuntu Touch installida. Peale selle on meil ka Plasma Mobile, mis on käesolevas artiklis kajastatud ka pidevas arengus ja paraneb iga päevaga.

Ma ei suuda siiani uskuda, et Ubuntu Touch ja Windows 7 Plasma mobiiltelefonid võib saada “peavoolusüsteemiks” ja “haarata” hea turuosa. Kuid usun, et need võivad lühikese või keskmise aja jooksul olla paljude jaoks elujõuline alternatiiv Androidile ja iOS-ile.

Mida arvate mobiilse operatsioonisüsteemi stseenist? Kas usute, et Ubuntu Touchil või isegi Plasma Mobile’il on võimalus olla hea alternatiiv? Kas soovite seda testida? Räägi mulle rohkem kommentaarides! ?

Vaata ka eelmist artiklit ja väga uut Ubuntu Touchi kohta.

Kas teile meeldib Linux ja tehnoloogia? Kas teil on küsimus või probleem, mida te ei suuda lahendada? Ole osa meie kogukonnast aadressil Diolinux Plus!

See on kõik, kõik! ?


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.