Ubuntu versiooni eluea mõistmine

Ubuntu on serveri ja töölaua stsenaariumide ning toetuse ajastamise väga oluline levitaja, lisaks sellele, et see mõjutab kasutaja valikut, millist versiooni kasutada, mõjutab see otseselt ka olemasolevat distro. maitse või kanoonilisest süsteemist tuletatud versioon.

Võimalik, et olete juba leidnud Canonicali veebisaidilt saadaoleva diagrammi, mis näitab teie süsteemi iga versiooni tugiaegu, ja nüüd vaatame seda graafikut teie paremaks mõistmiseks lähemalt.

Allolev tabel (võetud Canonicali veebisaidilt) on põhimõtteliselt jagatud aastateks (allosas) ja selle kõrvalt leiate vabastama Ubuntu on koht, kus leiate ka versioone, mis pole veel väljas.

TumeoranĹľ osa, mida näete, on riistvarauuendused ja hooldus, mis näitab, et antud perioodil võib sĂĽsteemiversioon saada käivitatava tuuma uue versiooni ja kõik vajalikud parandused, näiteks vead. Mõne aja pärast pärast iga LTS-i (pikaajaline tugi) versiooni väljaandmist on sĂĽsteemiversioonil ainult hooldusvärskendused (heleoranĹľid), et parandada mõningaid levikuga ilmnenud turvaprobleeme ja vigu, mitte enam värskendusi. sĂĽsteem ise, sest kui LTS-sĂĽsteem lĂĽlitub “hooldus” reĹľiimi, on käivitatud teine ​​LTS ja mõned kasutajad siirduvad juba selle uue versiooni juurde.

Vaikimisi kasutab Ubuntu LTS-versioon ka LTS-tarkvara, tavaliselt kõike Pikaajaline tugi (LTS), mis lisatakse Ubuntu hoidlatesse, jääb samaks versiooniks kuni selle tarkvara uue LTS-versiooni väljaandmiseni.

Niipea kui tugiperiood on möödas, sĂĽsteem lihtsalt “tardub” ja te ei saa enam värskendusi, ainus viis, kuidas saate hoidlaga tutvuda, on lisada hoidla vana vabastamine Ubuntust, mille me isegi siia ajaveebi postitame, kuigi see on vaid hetkeks abi, kuni versiooni muudate.

Ikka ĂĽlaltoodud diagrammil, selle leiate Standardne vabastamine (hallis), mis on vahepealne, mitte LTS-versioon. Ubuntu LTS-versioon ilmub iga kahe aasta tagant ja iga LTS-i versiooni vahel leiate kolm versiooni Standard mis on omamoodi “beetaversioon” järgmise LTS-i tulemuste testimiseks ja millel on ainult 9 kuud tuge, nii et neid ei soovitata pikaajalistes projektides. Ăśldiselt anti see versioon välja sama aasta oktoobris, kui LTS käivitati, aprillis ja järgmine järgmise aasta oktoobris ning järjestikku teised LTS-i versioonid.

Allolevas videos on vastused mõnele küsimusele Ubuntu versiooni kohta. Seest leiate süsteemi versiooni ja selle tugiaegade üksikasjaliku kirjelduse ja näited.

Järgmine!