contador gratis Saltar al contenido

UE-l on tööriistakast 5G-võrgu – praeguse saidi – turvalisuse tagamiseks

UE-l on tööriistakast 5G-võrgu - praeguse saidi - turvalisuse tagamiseks

Küberturvalisuse ohud on tõusuteel ja muutuvad üha keerukamaks. Kuna paljud olulised teenused sõltuvad 5G võrgust, on selle võrgu turvalisuse tagamine kogu Euroopa Liidu (EL) jaoks väga oluline strateegiline huvi.

5G-tehnoloogia aitab tulevikus hõlpsalt kaasa digitaalteenuste pakkumisele inimeste elu võtmevaldkondades. Kaalul on miljardid ühendatud objektid ja süsteemid, eriti sellistes olulistes sektorites nagu energeetika, transport, pangandus ja tervishoid ning tööstuslikud juhtimissüsteemid, mis saadavad tundlikku teavet ja toimivad turvasüsteemide alusena.

Samal ajal pakub 5G võrk rohkem potentsiaalseid sisenemispunkte, kuna sellel on vähem tsentraliseeritud arhitektuur, intelligentsed andmetöötluslähedusvõimalused, vajadus suurema arvu antennide järele ja nende suurem sõltuvus tarkvarast.

Euroopa Komisjon soovib tagada, et kõik sujuks, ja seetõttu on ta loonud laiaulatuslikel meetmetel põhineva vahendite komplekti, mille eesmärk on kooskõlastada viienda põlvkonna mobiilsidevõrkude vastuvõtmisest tulenevad turvariskid.

Selle tööriistakasti põhitõed on selgitatud infolehel.

Teabeleht 5G