contador gratis Skip to content

UE-l on tööriistakast 5G-vĂ”rgu – praeguse saidi – turvalisuse tagamiseks

UE-l on tööriistakast 5G-vÔrgu - praeguse saidi - turvalisuse tagamiseks

KĂŒberturvalisuse ohud on tĂ”usuteel ja muutuvad ĂŒha keerukamaks. Kuna paljud olulised teenused sĂ”ltuvad 5G vĂ”rgust, on selle vĂ”rgu turvalisuse tagamine kogu Euroopa Liidu (EL) jaoks vĂ€ga oluline strateegiline huvi.

5G-tehnoloogia aitab tulevikus hĂ”lpsalt kaasa digitaalteenuste pakkumisele inimeste elu vĂ”tmevaldkondades. Kaalul on miljardid ĂŒhendatud objektid ja sĂŒsteemid, eriti sellistes olulistes sektorites nagu energeetika, transport, pangandus ja tervishoid ning tööstuslikud juhtimissĂŒsteemid, mis saadavad tundlikku teavet ja toimivad turvasĂŒsteemide alusena.

Samal ajal pakub 5G vÔrk rohkem potentsiaalseid sisenemispunkte, kuna sellel on vÀhem tsentraliseeritud arhitektuur, intelligentsed andmetöötluslÀhedusvÔimalused, vajadus suurema arvu antennide jÀrele ja nende suurem sÔltuvus tarkvarast.

Euroopa Komisjon soovib tagada, et kÔik sujuks, ja seetÔttu on ta loonud laiaulatuslikel meetmetel pÔhineva vahendite komplekti, mille eesmÀrk on kooskÔlastada viienda pÔlvkonna mobiilsidevÔrkude vastuvÔtmisest tulenevad turvariskid.

Selle tööriistakasti pÔhitÔed on selgitatud infolehel.

Teabeleht 5G