Ăśhendkuningriigi konkurents uurib Google’i ja Facebooki

Praegu on see lihtsalt uurimine, mille eesmärk on uurida ja mõista, kuidas turg toimib ning kuidas digitaalteenuste kasutajate andmeid kasutatakse ja jagatakse. Eesmärgiks on kogu turu hindamine parlamendi varasemate soovituste kohaselt, kuid kuna Facebook ja Google on suurimad tegijad, siis uurimine kukub.

Mida me tahame mõista, on see, kas “tarbijad saavad ja tahavad kontrollida, kuidas enda kohta käivaid andmeid kasutatakse ja kogutakse”, täpsustades The Guardiani tsiteeritud konkurentsi- ja turuametit.

Oluline punkt, mida selles teemas tähele panna, tunnistab organisatsiooni, “kuidas need andmed reklaamijatele tasu eest tasu eest kättesaadavaks teha, loob tarbijatele väärtust”.

Regulaatori president ütles ka, et „suur osa sellel kiiresti muutuval turul toimuvast on enamiku inimeste jaoks suletud raamat. Töö, mida kavatseme teha, avab teid suuremale kontrollile ”ning aitab kodanikel ja parlamentidel selle toimimist paremini mõista.

Suurbritannia digitaalse reklaamituru väärtus on hinnanguliselt umbes 13 miljardit naela. Kuna parlament on juba soovitanud turgu uurida ja mõista Google’i (peaaegu) Facebooki duopoli mõju, ei välista see meetmeid. Pidage meeles, et Cambridge Analyticsi skandaali tõttu on Facebook “karistatud” Briti privaatsuse mitte austamise eest.