Ăśhendkuningriigi konkurentsiasutused uurivad Giphy ostusid Facebookis

Mais ostis Facebook populaarse GIF-i jagamise platvormi Giphy, plaanides integreerida see Instagrami. 400 miljoni dollari suurust tehingut uurib nĂĽĂĽd Suurbritannia konkurentsiamet Konkurentsi- ja turuamet (CMA).

CMA hinnangul võib Facebook omandamise korral rikkuda konkurentsiseadusi. Võimud uurivad nĂĽĂĽd, kas tehing võib “kaasa tuua konkurentsi märkimisväärse vähenemise mis tahes turul”.

Mark Zuckerbergi juhitud ettevõttele teatati uurimise alustamisest 9. juunil. Ühendkuningriigi konkurentsiasutused tegid ka selgeks, et Facebook ei saa jätkata ostudega seotud tegevustega, sealhulgas toodete või meeskondade integreerimisega, kuni järelevalve on avatud. Kaks ettevõtet kinnitasid CMA-le, et täidavad näidatud tellimusi.

Pidage meeles, et Facebook on mõnda aega oma platvormil Giphy API-d kasutanud, sealhulgas Messengeris või WhatsAppis. Ostu väljakuulutamisel selgitas ettevõte, et näiteks Facebook vastutab kogu Giphy igapäevase liikluse eest 50% ulatuses. Instagram vastutab umbes 25% eest.

Facebook selgitas, et tal pole kavas muuta GIF-i jagamisplatvormi ainuõiguslikuks teenuseks ning Giphy ökosüsteem jääb kõigile kasutajatele ja sisuloojatele avatuks. Arendajatel, sealhulgas partneritel selliste ettevõtetega nagu Twitter, Slack, Skype, TikTok, Tinder ja Samsung, on ka edaspidi juurdepääs platvormi ulatuslikule sisukogule.

Facebooki soetusi on varem uurinud sellised ĂĽksused nagu Euroopa Komisjon. Kui ettevõte ostis 2014. aastal WhatsAppi 19 miljardi dollari eest, kogunesid Euroopa konkurentsiasutused, et analĂĽĂĽsida kahe teenuse ĂĽhendamise mõju. Pärast peaaegu kolm kuud kestnud analĂĽĂĽsi annab BrĂĽssel lõpuks ettevõtetele “rohelise tule”.