contador gratis Saltar al contenido

Ühendkuningriigi valitsus soovib uusi eeskirju võrgus ahistamise vastu

Ühendkuningriigi valitsus soovib uusi eeskirju võrgus ahistamise vastu

Ühendkuningriigi valitsus soovib, et Interneti-kasutajatel oleks mehhanism, mis võimaldaks neil tegutseda, kui nad langevad võrgus ahistamise ja kuritarvitavate kommentaaride ohvriks selliste teenuste kohta nagu Facebook või Twitter.

Need ettepanekud hõlmavad Interneti-teenuse pakkujaid, kes on kohustatud tuvastama veebis postitatud õigusrikkumiste või ähvarduste toimepanijad, sundimata ohvreid läbima pikki politseikaebusi ja kohtumenetlusi.

Saidid oleksid omakorda solvava sisu edastamise eest süüdistuse esitamisest vabastatud, kui need aitaksid anonüümsete kommentaaride ohvritel nende autoreid tuvastada, täpsustab The Telegraph.

Ettepanek esitati täna teist korda Suurbritannia parlamendis, kirjutas ajaleht, öeldes, et valitsus kavatseb tagada ka selle, et Interneti-kasutajad lõpetaksid veebikommentaaride liigitamise “laimuks” ainult selleks, et teenus oleks sunnitud need eemaldama.

See on ka osa ettepanekust eemaldada praegune reegel, mis loeb solvavate kommentaaridega kõik lehevaatamised õigusrikkumisteks, mida tuleb arvestada kohtuasjade lahendamisel. Rikkumise ja kaebuse esitamise vahelisele ajavahemikule tuleks kehtestada ka ühe aasta piirang, et inimesed lõpetaksid väga pikkade väljaannete kommenteerimise.

Uued meetmed pakuti välja pärast mitut veebipõhise kuritarvitamise episoodi riigi erinevate avaliku elu tegelaste vastu, lisas sama allikas.

Praegu vastutavad veebisaitide omanikud peamiselt nende lehtedel ilmuva sisu eest, kuid tõsi on see, et sageli ei ole neil võimalik otsustada, kas avaldatud kommentaarid on laimavad või mitte, ja kui kaebustega silmitsi seisavad, tormavad nad neid eemaldama, kaitsma Justiitsminister. Selle ettepaneku eesmärk on aidata veebisaitide eest vastutajatel vastutusest vabaneda, tuvastades solvava kommentaari autori, kui kasutaja seda nõuab.

Muudatused muudavad ohvrite reageerimise ja ründajate tuvastamise kiiremaks ja odavamaks, kuid see tegevus sõltub suuresti Interneti-teenuse pakkuja koostööst. Interneti-juurdepääsu pakkuja peaks uurimise lisamiseks vajaduse korral esitama täiendavaid üksikasju, näiteks Interneti ja e-posti kasutamisviise.

Sama allika sõnul kaalub valitsus ka Interneti-teenuse pakkujate sundimist blokeerima juurdepääs veebipornograafiale juhtudel, kui kliendid ei taotle selgesõnaliselt blokeerimist.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes