Üks YouTube'i asutajatest kritiseeris Google'i uue teenuse kommenteerimissüsteemi pärast

Ăśks YouTube’i asutajatest kritiseeris Google’i uue teenuse kommenteerimissĂĽsteemi pärast

Google teatas septembri lõpus, et nad muudavad YouTube’i kommenteerimissĂĽsteemi, et luua integreerimine Google+ sotsiaalse platvormiga. Mõni kasutaja ei võtnud seda mõõtu hästi vastu, kuid ĂĽks inimene paistis ĂĽlejäänud protestikoorist silma.

YouTube’i asutaja Jawed Karim on kaheksa aastat vaikinud ja kĂĽsinud: “Miks” on mul vaja videote kommenteerimiseks Google+ kontot? ” Platvormi loojate räuskamist korrati mitmetele tuhandetele Interneti-kasutajatele.

Youtube

Video, milles Põhja-Ameerika tehnoloogia selgitab YouTube’i kommentaariteenuses rakendatud muudatusi, on ligi 55 000 väljaannet hinnanud uut suhtlusvormi enamasti negatiivselt.

Jawed Karim tundub olevat videoteenuse suunaga rahulolematu, vähemalt kasutajate vahelise suhtluse osas. Kui keegi kommenteerib YouTube’i, kuvatakse see toiming Google+ postitusvoos. Isegi kui kasutajad ei soovi platvormi sotsiaalsetel eesmärkidel kasutada.

Google väidab, et muudatused muudavad teenused läbipaistvamaks, vastutustundlikumaks ja võimaldavad kommentaaride jaoks määratleda erinevat tüüpi huvisid.

See on veel ĂĽks ja viimane episood, kus Google’i kritiseeriti tugevalt, kuna ta soovis kasutajatele sotsiaalse platvormi „peale suruda“. Otsingumootori hiiglane on integreerinud peaaegu kõik teenused teenusesse Google+ ja mõnel juhul – näiteks YouTube’is – on teenuses konto omamine kohustuslik.

Google’i tarkvara asepresident Vic Gundotra paljastas hiljuti, et teenusel Google+ on igakuiselt 540 miljonit aktiivset kasutajat – kõigis ettevõtte teenustes – ja igal nädalal laaditakse platvormile 1,5 miljardit fotot.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi