Ăśle 100 tuhande portugali olid telekommunikatsioonisektoris ilma reguleerimata lepingu tagastamise vastu

Mida DECO mõtles, oli elektroonilise side seaduse muudatus, et luua õiguslik raamistik niinimetatud tagasipöördumise truuduseks, mis on üks tehnikaid, mille kohta telekommunikatsiooni segmendi tarbijad on kõige rohkem kaebusi esitanud, vastavalt ühenduse andmetele.

Kui kasutajad tellivad teenusepaketi, jääb neile kaheaastane püsikliendileping. See tähendab, et sel ajavahemikul ei saa te lepingust lahkuda, määrates trahvi selle eest, et peate operaatorile hüvitama summa, mis võrdub poolte kokkuleppest kaotatuga.

Ăśks tehnika, mida operaator klientide kindlustamiseks kasutab, on võlakirja tingimuste läbirääkimised enne lepingu lõppu. Reeglina juhtub see, et kliendile antud allahindluse, edutamise või pakkumisega kaasneb uus lojaalsusperiood – olukord, mis pole paljudele klientidele alati selge.

Pöördumisega otsib DECO spetsiaalselt “selgeid ja ĂĽheselt mõistetavaid reegleid, nagu” uuesti lojaalsuse “perioodi ĂĽlempiiri määratlemine ja karistuste kaotamine ennetähtaegse tĂĽhistamise juhtumite korral,” ĂĽtles ta lehte avades. www.2anosbasta.pt.

Kui kogutud on üle 100 allkirja, võib tarbijakaitseliidu algatus minna sama rada nagu vabariigi assamblees arutatud ja hiljuti parlamendi erikomisjonile esitatud petitsioon, millega liitus ligi 158 000 tarbijat.