Üle poole Portugali tehnoloogiaettevõtetest tegeleb äritegevusega välismaal

Enam kui pooltel (51,9%) Portugali ettevõtetest, kes tegutsevad info- ja elektroonilise tehnoloogia (TIE) sektoris, on rahvusvahelistumisstrateegia, samuti eelarved ja ülemereterritooriumidele eraldatud ressursid, järeldas ANETIE täna avaldatud uuring.

Vaatamata piiriülese laienemise püüdlustele tunnistab enam kui 70% ettevõtetest, et enam kui 80% nende konsolideeritud käibest tuleb ikkagi riigi turult.

Riikliku infotehnoloogia- ja elektroonikaettevõtete assotsiatsiooni ning Inova-Ria koostöös tehtud analüüsi kohaselt on ainult 17,7% nende organisatsioonide protsent, kus suur osa konsolideeritud käibest ei tulene Portugali turust.

Tarkvara ja tarkvaratööstuse teenused tunnistati kõige motiveerivamaks rahvusvahelistumiseks ettevõtetega – 49,9% organisatsioonidest oli huvitatud seda tĂĽĂĽpi lahenduste eksportimisest.

Loendis on teisel kohal infotehnoloogia- ja elektroonikatööstusega seotud teenused, kus 29,1% ettevõtetest panustab seda tüüpi pakkumiste rahvusvahelistumisele ja kolmas koht hinnang kaasatud nõustamistegevusse, märkis 16,5% ettevõtetest.

Angola turg oli konsolideeritud ärimahu suurim panus välismaale, märkis 40,5% vastanutest. Järgneb Brasiilia, määrates 30,4% ettevõtetest.

24,1% ettevõtetest nimetas Angolat ka toodete ja teenuste rahvusvahelistumise geograafilise tähtsaimaks sihtkohaks, samas kui 16,5% vastanutest ütlesid, et suunavad oma jõupingutused Brasiilia poole.

Ettevõtte peamised otsustajad leidsid, et neil kahel riigil on kõige suurem potentsiaal tervitada Portugali tehnoloogia rahvusvahelistumist – 44,3% viitab Angolale ja 38% Brasiiliale. Hispaania ja Mosambiik on potentsiaalsete kohtade loendis järgmised, koondades vastavalt 17,7% ja 13,9% konsensuse.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes