Ülemaailmne arvutirünnak lunavaraga mõjutas mitut Portugali ettevõtet

Portugalis on üks neist mõjutatud PT. Ettevõte on rünnakut kinnitanud, kuid tagab, et tema klientidele pakutavaid teenuseid, näiteks telekommunikatsiooni, ei kahjustataks. „PT juures võtavad kõik tehnilised meeskonnad olukorra lahendamiseks vajalikke samme, olles koostöös asjaomaste ametiasutustega aktiveerinud kõik selleks kavandatud turvaplaanid. See ei mõjuta MEO pakutavaid püsi- ja mobiilsidevõrke ja -teenuseid, mobiiltelefone, Internetti ja telerit, ”teavitas operaator.

EDP-l pole sissetungimiskirjeid, kuid ta on ettevaatusabinõuna otsustanud oma võrgule juurdepääsu Internetile vähendada.

Mitmed Suurbritannia haiglad on langenud ka arvutirünnakute ohvriks, mis on mõnel juhul sundinud patsiente viima teistesse tervishoiuasutustesse. The Guardiani teatel on Suurbritannia riiklik tervishoiuteenistus probleemist teadlik.

Esimene teave rünnaku kohta tuli Hispaanias, nähtuse keskmes oli Telefonica. Ettevõtte kontoris on arvuti, mis näitab veateatega sinist ekraani ja teine ​​lunastustaotlust.

Kaks algselt rünnaku sihtmärgiks nimetatud ettevõtet KPMG ja Vodafone kinnitasid, et nad pole oma süsteemidesse imbumiskatseid kogenud.

TeK on hoolikalt jälginud seda rünnakut, mis on praegu mõjutanud mitut ettevõtet, ja on avaldanud sellel teemal rea artikleid, mille kohta saate lugeda allpool jagatud lingilt.

Ăślemaailmsed arvutirĂĽnnakud: “Otsitud” perekonna lunavara on kahju tekitav “relv”

Portugali ettevõtet mõjutav arvutirünnak võis alguse saada Brasiiliast

Punktitaluvus võib olla riigihaldust arvutirünnakute eest kaitsnud

Toimetuse märkus: uudiseid on ajakohastatud seotud linkidega