Ülemaailmne emotikonide päev: 5 fakti Internetis enimkasutatavate nägude kohta

Twitteri postituste emotikonid võivad näidata emotsiooni tüüpi, mis on kõige rohkem seotud konkreetse teema või kohaga, mis on mikroblogi teema. Sotsiaalmeedia seirefirma Brandwachi aruande kohaselt on teatud kaubamärgid, asukohad ja isegi dieedid seotud teatud tüüpi emotsionaalse väljendusega, mida saab hinnata kõige enam jagatud nägusid analüüsides.

Mida tähendavad kõik WhatsAppis kasutatavad emotikonid? Vt peamist selgitust

17. juuli on ĂĽlemaailmne emotikonide päev, mis on loodud tähistamaks sellist suhtlemist, mis on Internetis tavapäraseks muutunud – see vihjab Unicode’i kinnitatud kalendripildil märgitud kuupäevale. Uurige järgmistelt ridadelt viis kummalist fakti emotikonide kasutamise kohta, mille uuring näitas.

1 viiest aruandest, mis näitab emotikonide kasutamise suundumusi sotsiaalsetes võrgustikes – Foto: Disclosure / Brandwatch

Aruanne, mis näitab emotikonide kasutamise suundumusi sotsiaalvõrgustikes – Foto: Disclosure / Brandwatch

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

1. Mis on enim kasutatavad emotikonid ja mida need tähendavad

Brandwatch analüüsis 2018. aastal Twitterit ja esitas aruandes mikroblogides enimkasutatud emotikone. Ettevõtte sõnul on kõige populaarsemad näod, millel on rõõmupisaraid (?). Siis tuli emotsioon, mis väljendas vastupidist emotsiooni: valju nutune nägu (?), Mida mehed ja naised kasutavad võrdsel arvul.

Kolmas kõige sagedamini kasutatav emotikon on „südamega silmadega naeratav nägu (?)“, Tavaliselt seotud postitustega, kus mainitakse sõnu nagu „Bonito“ (Ilus) ja „fofo“ (armas). Seejärel ilmub südame emotikon (❤️), millele järgneb “paremale osutav käsi” (?) Emotikon, mida tavaliselt ei seostata tugevate emotsioonidega, kuid mida saab kasutada säutsude esiletõstmiseks ajaskaalal

Kuuendal kohal ilmus “lilla süda” (?), Mida Korea BTS bändi fännid laialt jagasid. Seejärel veel üks süda: “topelt süda” (?), Mis ilmub säutsudes, mis tsiteerivad “õnne” ja võivad olla punased või roosad. Kümme parimat on “naeratavate silmadega naeratav nägu” (?), “Tark nägu” (?) Ja “käed kokku” (?) Emotikonid, mida Brasiilias seostatakse tavaliselt palvega.

2. Rõõmsad emotikonid domineerivad, kuid on langenud

Uuringute kohaselt domineerivad aktsiamahus jätkuvalt õnnelikke emotsioone edastavad emotikonid – 28,7%. See arv aga vähenes eelmise aastaga võrreldes 2,3%. Seevastu kõige rohkem kasvasid hirmuga seotud näoĂĽlekanded: aastatel 2017-2018 kasutasid seda tĂĽĂĽpi emotikone Interneti-kasutajad 9,1% rohkem ja moodustasid praegu 16,1% kogu emotikast.

Aastatel 2017–2018 kasvas kõige rohkem hirmude emotikonide viies viies – Photo: Disclosure / Brandwatch

Emotikonide hirmul oli kõige suurem kasv aastatel 2017-2018 – Foto: Disclosure / Brandwatch

Vaadates, milliseid emotikone dieedipidajad jagavad, leidsid seireettevõtted, et üks neist paistis silma, kuna see ajas Twitteri kasutajad nii vihaseks. Uuringu kohaselt väljendas viha laktoosivabal dieedil peaaegu 60% emojidega postitustest. Teiselt poolt seostati “limonaadieeti” (master cleanse) kõige rohkem rõõmsate säutsudega.

3 viiest postitusest laktoosivaba dieedi kohta on rohkem seotud vihaste emotikonidega – Foto: Disclosure / Brandwatch

Laktoosivaba dieedi postitused on rohkem seotud vihaste emotikonidega – Foto: Disclosure / Brandwatch

4. Interneti-foorumites domineerivad vihkajad

Aruanded emotikonide kohta kinnitavad, et Interneti-foorumid on tuntud viha kultuuri levitamiseks. Selle uuringu andmed näitavad, et seda tüüpi veebisaidid loetlevad kõige rohkem marutaudiga seotud emotikone: selle emotikonikontoga postitused moodustavad 30% avaldatud sisust. Teises otsas on Instagram, mis kannab analüüsitud võrkude hulgas kõige rohkem rõõmsat sisu. Uurimisfookusena on Twitter platvorm, mis pakub kõige erinevamate emotsioonidega emotikonide tasakaalu.

4 viiest Interneti-foorumist koondab kõige rohkem vihkamise emotikone – Foto: Disclosure / Brandwatch

Interneti-foorumid koondavad kõige rohkem vihkamise emotikone – Foto: Disclosure / Brandwatch

5. Restoran ja vastiku väljendus

Uuring annab ka üldmulje sellest, millist tüüpi kaubamärke teatud emojidega kõige rohkem seostatakse. Kõige kummalisem on restorani juhtum: selle kategooria ettevõtteid mainiti säutsudes, mis sisaldasid vastikuid emotikone keskmisest peaaegu 150% rohkem. Seevastu lennufirmad kipuvad olema rohkem seotud hirmu väljendavate nägudega.

Viiest viiest Twitteris on vastikus rohkem seotud restoranidega – Foto: Disclosure / Brandwatch

Twitteri vastikus on rohkem seotud restoranidega – Foto: Disclosure / Brandwatch