Ăślemaailmne VR / AR tippkohtumine saabub Lissaboni. Intervjuu organisatsiooni eest vastutava Anne-marie Ennsiga

Portugalis toimunud esitluse ajal oli SAPO TEK-l võimalus rääkida Anne-marie Ennsiga AR / VR-tehnoloogia sündmustest ja olukorrast.

Milline on teie taust ja kuidas ĂĽhendasite AR / VR-tehnoloogiaga ning ĂĽrituse idee?

Olin 20 aastat ürituste produtsent, kuid 2012. aastal võtsin esimest korda ühendust tehnoloogiaga üldiselt Vancouveris toimunud suure häkkimiskoosoleku tootmisega. Pärast seda pakuti mulle kohta VR-i tarbesaate tootmisel 2016. aastal Vancouveris asuva ettevõttega Archiact, millega olin kaks aastat seotud. Pärast seda töötasime ürituse muutmisel ettevõttekesksemaks, B2B-suunalisemaks kui tarbimisele, mida oleme viimased neli-viis aastat teinud ülemaailmsel VR / AR-konverentsil.

VRARi tippkohtumine

Anne-marie Enns, Tiago Loureiro ja LuĂ­s Bravo Martins VR / AR-i liidust.

“Data-title =” VRAR tippkohtumine – ĂĽlemaailmne VR / AR tippkohtumine saabub Lissaboni. Intervjuu organisatsiooni eest vastutava Anne-marie Ennsiga – SAPO Tek ”> VRARi tippkohtumine Anne-marie Enns, Tiago Loureiro ja LuĂ­s Bravo Martins VR / AR-i liidust.

Miks on B2B keskendumine fokuseeritum?

Kui tegime oma esimese tarbijaürituse, oli VR midagi uut. Nii et meil oli üritusel umbes 5 või 10 000 inimest, kes polnud kunagi VR-i kogenud. Esimesed kaks aastat olid väga head, kuid siis tundsime, et oleme suremas, sest see polnud enam uus ning sisu ja videomängud ei olnud tehnoloogiaga sammu pidamas. Nii otsustas Archiact seda üritust enam mitte korraldada, keskendudes vaid VR-mängude tootmisele.

Teie õnnistusega võtsin idee ja muutsin selle praeguseks äriürituseks Global VR / AR Summit. Ja see on muutunud väga populaarseks, kuigi mängud ja meelelahutus pole välistatud, kuid sellel on ka riistvara, lahendused, tarkvara, ümbritsev kunst, haridus, koolitus ja muu, mis hõlmab peaaegu kogu spektrit. Eelmisel aastal oli meil kasutajate juhtumeid, häid tavasid, kuidas kasutada tehnoloogiat heade tegude harjutamiseks, tuues üritusele tuntud ettevõtted ja organisatsioonid, näiteks NASA.

Kas teate, kui palju AR / VR turg praegu väärt on?

Mul pole täpset numbrit ja ma ei taha olla halvasti loetletud, kuid viimasel Vancouveri ĂĽritusel nägime Oculus Quest’i käivitamisel suurt erinevust, kus paljud inimesed nägid traadita ĂĽhenduse tõttu ärikasutajate juhtumeid ja näitasid neid. Langesid ka seadmete hinnad, mis muutis juurdepääsu lihtsamaks. Koolitusvaldkonnas on palju lahendusi, kuid on ka palju videomängude tootjaid, kes on pöördunud koolituse ärilise poole poole, sest see on äri, kus raha on. Nad ĂĽtlevad, et see tööstus võib muutuda miljarditeks dollariteks ja luua tuhandeid töökohti.

Kas see tehnoloogia on teie arvates alles lapsekingades?

Kõik sõltub sellest, kus te olete. Naljakas, et Portugal on olnud viis aastat Vancouveri tasemel, kuid see on palju loomingulisem. Vancouver on San Francisco taga suuruselt teine ​​tehnoloogiaökosüsteem maailmas, kuid kuigi see pole probleemist vabastatud, on Vancouver näinud tohutuid valitsuse investeeringuid. On selliseid riike nagu Portugal, kes hakkavad innovatsioonikeskusi avama ja inimesi koolitama ning ülikoole tooma, nii et neil oleks suurem eelis kui nullist alustamine.

Portugal on alustanud investeerimist ja tal on madalate elukalliduste, innovatsiooni tõttu rohkem eeliseid kui ühelgi teisel ettevõttel Euroopas ning on oluline näidata neile projektidele globaalsel etapil nende pakutavat. See on nagu Vancouveri üritus, mis näitab maailmale, mida kohalikud ettevõtted ja idufirmad pakuvad.

Ja miks valisite ürituse jaoks Lissaboni, see on esimene linn väljaspool Vancouverit?

Jah, see oli esimene ja valisin Lissaboni mitmel põhjusel. Kultuur ja innovatsioon on siin erakordsed, loovus on ime. Siin toimub nii palju, et Põhja-Ameerikas ei oskaks unistadagi, ja see on teistest kohtadest palju ees. See on ka inimeste tähelepanu äratamiseks väga ilus sihtkoht, väga atraktiivne. Põhja-Euroopas või Saksamaal ja Hollandis toimub palju sündmusi, kuid siin toimub midagi maagilist. Siin on juba valmistatud tooteid, kuid need pakuvad ka suurepäraseid ideid.

Milline on teie jaoks AR / VR-sĂĽsteemide praktiline tulevik?

See on inimeste koolitamisel väga levinud. Olen näinud, et seda kasutatakse laialdaselt hariduses ja meditsiinivaldkonnas. Huvitav oleks tulevikus näha kaugõpet, isegi kui inimesed seda füüsilist kontakti vajavad, sellepärast on segatud reaalsuse lahendusi. Aga mis puudutab nende töökoha väljaõpet, siis selliseid süsteeme nagu HoloLens on kasutatud tehnilisemas õppes, näiteks kaitse- ja kosmosetöös. Kultuuri seisukohalt on see väga oluline, sest tean, et pidasime eelmisel aastal kõnesid spetsialistidelt, kes õpetavad sõdureid võitlema kultuurilise lähenemise pärast, et nad oleksid tundlikud ja pööraksid kultuurile tähelepanu. UNESCO on seda kasutanud ajalooliste kultuuriväärtuste, vaesuse ja kliimamuutuste tutvustamiseks. Nad kasutavad VR-i jutustamise vahendina ja ma arvan, et lugude dokumenteerimisel on ajakirjanduses suur roll.

Anne-Marie Enns

Anne-marie Enns asutas VR / AR assotsiatsiooni ja korraldab igal aastal ĂĽlemaailmseid tehnoloogiaĂĽritusi.

“Data-title =” Anne-marie Enns – ĂĽlemaailmne VR / AR tippkohtumine saabub Lissaboni. Intervjuu organisatsiooni eest vastutava Anne-marie Ennsiga – SAPO Tek ”> Anne-Marie Enns Anne-marie Enns asutas VR / AR ĂĽhingu ja korraldab igal aastal ĂĽlemaailmseid tehnoloogiaĂĽritusi.

Mida tutvustab 5G AR / VR-sĂĽsteemides?

Ma arvan, et see saab olema “mängude vahetaja”, kui töötame mahajäämusteta kiirustel. Kui meil oleks tehnoloogia, kiirus ja sisu, oleks meil täiuslik kogemus. Peakomplektid arenevad edasi, oleme jõudnud traadita põlvkonnani ja muutuvad ka edaspidi vähem häirivateks, nagu nutiprillid, mida on lihtsam kasutada.

Hiljuti on välja tulnud virtuaalreaalsuse eksperiment, kus ema suhtleb oma surnud tütre virtuaalse versiooniga. Kas arvate, et VR-i tulevik võib mööduda interaktiivsest mälust?

Ma nägin ja see häiris mind tõesti, emana arvasin, et miski ei asenda tõelist puudutust ja tõelist emotsiooni. Ma arvasin, et see võib mõnele toimida põgenemismehhanismina, kuid arvasin, et see tõmbab tõeliselt peene joone ja mul ei olnud seda kogemust mugav näha. Ma ei pea seda VR-i pakutavaks suureks uuenduseks. Ajuoperatsioon on uuendus, mitte see. Eetiliselt häirib see mind.

Tööstus ootab Apple’i sõna AR-sĂĽsteemi visiooni kohta. Kas arvate, et Apple suudab demokratiseerida liitreaalsuse tehnoloogiat, nagu on varem juhtunud iPhone’i nutitelefonis? Mida saate tööstusele lisada?

Apple saab teha palju, kuid ennekõike on see hea disain, keskendudes mugavusele ja lihtsusele ning seda on huvitav kasutada, kuigi see on Steve Jobsile omane. Ma ei saa siiani aru, miks nad nii kaua aega võtsid, ja olles midagi sellist, mida Apple’i poisid kindlasti ostavad. Nii et ma arvan, et see toob selle tehnoloogia juurde miljoneid inimesi.