Ülevaade: Affinity Photo for iPad on vĂ”imas tööriist neile, kes armastavad fotograafiat

Viimase ĂŒlemaailmse arendajate konverentsi (WWDC) ĂŒks tipphetki, Ühishuvifoto iPadi jaoks – Serifi vĂ€lja töötatud pĂ€rand Maci ja Windows PC jaoks loodud nimekaimelt – on ilus nĂ€ide sellest, kuidas rakendused vĂ”ivad muuta iPad Pro mĂ”ne spetsialisti jaoks tavaliseks seadmeks.

Neile, kellele meeldib / töötab piltide redigeerimine, esitavad traditsioonilised rakendused, nagu Photoshop, end juba heade lahendustena neile, kes vajavad tööd iGadgets. Ma ei ole Adobe tellimusmudeli suurim fÀnn ja kui mÔni rakendus, isegi kÔrgema reitinguga, esitab ainulaadse ostuettepaneku ja see on midagi, millest vÔiks mulle kasu olla, sÀravad mu silmad vÔimalusest, mida seda valmimist korraga vaja lÀheb.

Olen mĂ”nes olukorras oma peamise seadmena kasutanud iPad Pro – esialgu suurimas ja nĂŒĂŒd 10,5-tollises versioonis. Mitut vĂ”imalust analĂŒĂŒsides on see lahendus eriti atraktiivne nende inimeste jaoks, kes on leidnud oma vajadustele vastava rakenduse ilma arvutita. IOS 11 beetaversioonis toob mĂ€ngudes suure muutuse, viies iPadi kogemuse algusest peale selleni, mis see pidi olema!

Aga rÀÀgime fotograafiast. Affinity Photo for iPad on vĂ€lja töötatud samadel sammastel, mis muudavad selle Maci jaoks edukaks. Serif inimesed pĂŒĂŒavad rakendust optimeerida, et tahvelarvutite riistvara, sealhulgas nende tugi, tĂ€ielikult toetada masin Metal, viige jĂ”udlus vĂ”imalikult kĂ”rgele tasemele.

NÔudsime oma strateegiat Affinity Photo iPadi versiooni vÀljatöötamiseks. Iga tööriist, paneel ja juhtnupp on puute optimeerimiseks tÀielikult leiutatud. KÔiki kohandamise, renderdamise ja filtri efekte kiirendatakse tÀielikult riistvaraliselt. Tulemuseks on uudsed viisid oma piltidega suhtlemiseks, tulemuslikkusega, mida on raske uskuda.

TĂ€psustage ja tĂ€iustage pilte tasemete, kĂ”verate, mustvalge, valge tasakaalu, HSL-i, varjude ja esiletĂ”stude ning ĂŒle tosina muu kohandusega, mis on igal ajal koheselt vaadatavad ja redigeeritavad. Kohandage, reguleerige ja lohistage mis tahes kihile, rĂŒhmale, maskile vĂ”i kuhugi virnas, et kontrollida nende rakendamist.

Mulle meeldib Apple Pencil – kuigi mul pole illustreerivat hĂ”ngu – ja selle lisamine Affinity Photo’le viib redigeerimiskogemuse iOS-i pretsedenditule tasemele. Erinevate pilditĂŒĂŒpide (sh RAW) ja failiallikate tugi, mis tĂ€iendab rakendust veelgi.

Rakenduse Affinity Photo valija iPadileRakenduse Affinity Photo valija iPadile

Kui filtrid tĂ”mbavad teid rakenduse juurde, ei pea te pettuma: sĂ€ritus, hĂ€gusus, moonutused, varjud, pimestamine … rakendusel on tĂ€ielik kontroll kĂ”igi aspektide ĂŒle, tĂ€pne kontroll ja tulemuste esitamine reaalajas. Teine esiletĂ”st on vĂ”imalus rakendada seda kihina, mis vĂ”imaldab efekte pĂ€rast nende rakendamist redigeerida, eemaldada vĂ”i peita.

Rakenduse Affinity Photo filtrid iPadileRakenduse Affinity Photo filtrid iPadile

Muud rakenduse esiletĂ”stetud sĂŒndmused on jĂ€rgmised:

  • Töötage kaamera RAW-failidega tööruumis kĂ”igi vajalike töötlemise ja paranduste kohandustega;
  • Üks parimaid PSD-failide tuge, samuti kĂ”iki eeldatavaid standardeid, sealhulgas PNG, JPG, TIFF, EPS, PDF ja SVG;
  • Toetage RGB, CMYK, LAB ja halltoone. Otsast-lĂ”puni CMYK töövoog koos ICC vĂ€rvihalduse ja 32 bitiga kanali redigeerimise kohta;
  • masin taustaprogramm Affinity Photos on iOS-is, macOS-is ja Windowsis sama – see tĂ€hendab tĂ€iuslikku failide ĂŒhilduvust, sealhulgas jagatud ajaloo kustutamist;
  • VĂ”imalus kombineerida mitu sĂ€riskaalat ĂŒheks piiramatuks 32-bitiseks pildiks koos tĂ€ies toonis kaardistamisega erakordsete tulemuste saamiseks;
  • 360-kraadiste piltide panoraamimis- ja suumimisvalikud, kasutades Affinity Photo’i tööriistade kogu komplekti nende reaalajas redigeerimiseks;
  • OCIO vĂ€rviliste töövoogude tĂ€ielik tugi koos vĂ”imalusega dĂŒnaamiliselt liikuda vĂ€rviruumide vahel;
  • Tohutu raamatukogu professionaalselt kujundatud (ĂŒle 120!), Sealhulgas efektid, suled, kuivkandja, vĂ€rvid, markerid, maalid jne;
  • Tagasiside oma muudatustele histogrammide ja katvusega ning segatud esiletĂ”stude, toonide ja varjude visualiseerimine reaalajas.

IPadi Affinity Photo vĂ”ib minna kaugemale kui ainult fototöötlus. Lisaks piiramatute kihtide kĂ€sitsemisele on teil ka tĂ€ielik teek, mis koosneb reguleerimiskihtidest, kihiefektidest ja dĂŒnaamilistest filtrikihtidest. Saadaval on ka tĂ€iustatud tĂŒpograafiasuvanditega tekstitööriistad ja vektorjoonistamise tööriistad. KĂ”iki kihte saab rĂŒhmitada, lĂ”igata, maskeerida vĂ”i kombineerida, et oleks vĂ”imalik luua spekulaarseid kompositsioone.

Teine mÀrkimist vÀÀriv punkt on Serifi mure nende jaoks, kes seda rakendust ei tunne. Nad loovad vÀga pÔhjalikke tutvustavaid videoid, selgitavaid fotosid ja videoÔpetusi, mis toovad esile mÔned Affinity Photo vÔimsad tööriistad. Seni nupp? see toimib suurepÀraselt ka neile, kes rakenduse leiavad. Lihtsalt puudutage ja kÔik nupud on mÀrgistatud, mis tÀhistavad nende vastavaid funktsioone.

Midagi, mis WWDC-s esile tÔsteti ja mis tÔesti tulemusele silma jÀi, oli nn ressurss Restaureerimine, mis vÔimaldab fotolt soovimatud objektid eemaldada.

Selle funktsiooni kasutamiseks valige see lihtsalt tööriistaribalt, reguleerige harja suurust nupuga Inspektor (pĂ”hiline tööriist kĂŒmnete rakenduse funktsioonide jaoks) ja vĂ€rvige eemaldatavad ĂŒksused.

Kujutage ette, et teil on iPadis graafika redigeerimiseks tÀielik ja tÀielik vabadus! Te ei pea enam ette kujutama: ostke kohe Affinity Photo ja muutke oma tahvelarvutis professionaalseid pilte! ?


Rakenduse Affinity Photo ikoon