Ăślevaade: Ape Out on meeletu seiklus loomade vabaduse otsimisel

Ape Out on suurepärane märulimäng, mis paistab silma energilise mängimise poolest ja on visuaalselt meeldiv, lisaks heli ja heliriba ühendamisele tõeliselt muljetavaldavatel viisidel

Ma tunnistan seda esmapilgul Ahv väljas see ei hakanud mulle silma – kas kriitikute mitte nii sooja vastuvõtu tõttu või seetõttu, et see tundus minu soovile videomängude narratiivi jaoks liiga mehaaniline. Siis ostis mu sõber ebasõbralikult mängu ja kutsus mind kontrolli jagama.

Nelja erineva muusikaalbumi (või “maailma”) kampaania lõpus Ahv väljas, Tundsin end lõpuks omandatud kogemustega rahul. Uus mäng alates mängudisainer Gabe Cuzzillo tal oli umbes neli tundi – olenevalt mängijaoskusest – piisavalt mänguaega, et saaksin mehaanikat valdada, ilma et tunneksin igavust ja pettumust.

Gorilla põgenemine

Tehniliselt Ahv väljas see on märulimäng peksid neid perspektiiviga Telli see maha – see tähendab, et teie eesmärk on kontrollida “ĂĽlalt” tegelast, kes lööb tahtlikult kõike ja kõiki teie ees olevaid inimesi, kuni jõuate oma eesmärgi, taseme lõpuni. See tundub Ĺľanri korduvat ajalugu arvestades väga lihtne ja aegunud, kuid just siin hakkab vestlus pöördeid võtma.

Lahing toimub “haaramiste” ja löökide kaudu, samal ajal kui primaadid liiguvad ringi, otsides ohutust vaenlase tule eest. Vaenlasel on iga uue ekraaniga kindel asukoht ja ta läheneb loomadele erineval viisil, organiseerides end peaaegu alati rohkem kui kahest isendist koosnevatesse rĂĽhmadesse.

Põgenemise edukaks lõpuleviimiseks on hädavajalik tulekahju vältimine kiirreageerimisega ning marsruudi planeerimine vastavalt vaenlaste arvule ja paigutusele kõige arenenumates etappides. Teiste stseenil olevate elementide projitseerimine vaenlase vastu, näiteks terasuksed ja äralõigatud jäsemed, lükatakse eriti siis, kui tegelase kontrollitavatest kaugustest on mitu vaenlast.

Näidake värve ja kujundeid

Sisemine faas Ahv väljas need on tavaliselt täidetud pikkade koridoride, avarate ruumide ja betoonist pilastritega, kuid kõigi nelja kampaania korral on sellel palju erinevaid maalilisi elemente.

Iga etapp on ĂĽldiselt hästi konstrueeritud iga ruumi esteetilise mitmekesisuse ja sihiliku olukorramehaanika jaoks – nagu ruumi rĂĽndavate eriagentide puhul. Empire State Building läbi akna.

Autentne kunstistiil on kõikjal (isegi menüüekraanidel).  Ape Out paistab silma värvidega, mis meile silma jäävad.Autentne kunstistiil on kõikjal (isegi menüüekraanidel). Ape Out paistab silma värvidega, mis meile silma jäävad

Kuna see on mäng, mis nõuab kiireid reflekse, siis mitu korda kukkusin läbi ja alustasin uuesti taset. Enda vigadest õppimise tunne tekib eriti siis, kui flopi ajal näidatakse faasikaarti, kus on üksikasjalikult kirjeldatud iga läbitud tee tolli ja näidatud, kui arenenud ma selles etapis olen.

Liikumise ajal gorilla peategelane Ahv väljas ta nägi ümbritsevatest struktuuridest laiemalt. See on tõeliselt muljetavaldav, kui tegemist on ebakindlusega, mis võib juhtuda pärast ruumi ületamist, mis tundub tühi, kuid mis peidab vaenlasi igas nurgas.

Kunstniku töö Bennett Foddy tundub esmalt lihtne, kuid varjab a tagasiside visuaalid igat tüüpi tegevuse jaoks. Selguse huvides: näiteks puudub löögipunkti näitaja, kuid kui ebaõnnestume, saame teada, kui vaadata verekogust, mille gorilla on läbi stseeni liikunud.

Õige ja minimalistlik visuaalne identiteet õiges suuruses, kasutades pidevalt siluette ja kontrastseid värve.

Kõlas nördimus

Helilooja allkirjastas Matt Boch, heliriba pärit Ahv väljas see on ainulaadne: dünaamiline jazz koosneb ainult löökpillidest. Selle kiirus kiireneb ja aeglustub, luues gorilla tegevusega seotud heli kaudu iga uue liigutusega ainulaadse rütmi. Menetluskoostise tüübid, mis on tihedalt seotud gameplay, on üks põnevamaid muusika kasutusviise, mida olen videomängude mängimisel kogenud.

Trummid on ainsad faasimuusika hulka kuuluvad instrumendid ja ĂĽhe instrumendi kasutamist (mis on “agressiivsem”, nagu ka löökpillide puhul) kinnitab ka arendaja allkirjastatud poliitilis-keskkonnaalane kommentaar.

Gorilla näib olevat alati iga kampaania alguses vaoshoitud ja veojõuks muutunud ning peab siiski mehe haardest pääsema, isegi kui ta peab seda kõvasti tegema.

Ahv väljas särama nagu iga teine ​​mäng India tegevus särab ka nende päevil. Selle mehaaniline ja audiovisuaalne originaalsus ĂĽletab kaugelt “koopia” Miami infotelefon gorillaga ”- nagu mõned inimesed nimetavad seda valeks – tehes temast tugeva parema kandidaadi indie 2019 lĂĽliti jaoks.

Ahv väljas
  • Mäng – 9.6 / 10
  • Taseme kujundus – 9.6 / 10
  • Visuaalne – 9.6 / 10
  • Helikujundus – 10/10

9.7 / 10

Ape Out (arvuti / lĂĽliti)

Ahv väljas jättis oma neljanda kampaania lõppedes kontseptuaalselt ühe parima viimase etapiga uskumatu sõnumi, et mul on olnud võimalust mängida. Ükskõik, kas audiovisuaalseks vaatamiseks või energiliseks mängimiseks, on see kindlasti üks 2019. aasta väärt tegevusmängudest.

Pro

  • Kiire ja täpne mäng;
  • Tundub teie ettepaneku suhtes autentne ja lõbus,
  • Piisavalt lihtne liides, et hoida keskendumist tegevusele;
  • Uskumatu heli.

Miinused

  • Mitu faasi võib sama kampaania jooksul korduda, seades mängu käigud ohtu.