contador gratis Saltar al contenido

Ülevaade Cougar Vantar MX | Uus madala profiiliga mehaaniline klaviatuur

Ülevaade Cougar Vantar MX | Uus madala profiiliga mehaaniline klaviatuur

Cougar Vantar on RGB membraanklaviatuur, mille bränd käivitas mõni aeg tagasi. See meeldib paljudele inimestele paljude aspektide osas, eriti visuaalsuse osas ja ka seetõttu, et see sisaldab kujundust, mida me nimetame madala profiiliga ja mida kasutatakse madala kõrgusega klaviatuuriga, tavaliselt selleks, et kasutada klaviatuuri, mis on väga õhuke ja tasane, ilma kaareta.

Niisiis otsustas bränd turule tuua mehaanilise versiooni nimega Vantar MX, mis oli varustatud omaenda Cougari lülitiga: punane, sinine, pruun ja must. Meie mudelil on punane lüliti, mis kaalub pisut rohkem kui punane-punane lüliti ja ma olen seda juba kaks kuud kasutanud, alates sellest, kui klaviatuur meie kätte jõudis.

Väline ehitus ja projekteerimine

Nagu tavaliselt, alustame klaviatuuri väliskülje analüüsimist, alustades selle struktuurist. Ülemine plaat on valmistatud alumiiniumist ja peal on harjatud viimistlusega, samal ajal kui faas on kroomitud ja viimistletud hästi, tiputüüpi pole. Selle alumiiniumplaadi tõttu on klaviatuur jäik ja peaaegu voltimata, isegi paljudes stiilides.

Pealmine plaat kroomitudPealmine plaat kroomitud

Küljed ja põhi on valmistatud matt-ABS-plastist, lõpptulemus järgib ülemise alumiiniumplaadi taset, kus ühtegi serva ega selga pole näha. Kasutades seda ära, on põhjas 4 kummist kinnitusjalaga, samuti MEC-is 2 lisaaklaviatuuri kõrguse mehhanism.

Panin tähele, et see on esimene mehaaniline klaviatuur, mida minu arvates on mugavam kasutada otse laua peal kui üles tõstetud seljaga, klahvide asukoht sarnaneb tõesti sülearvuti klaviatuuriga ja kuna neil on pisut madalam kõrgus, vähendavad need klaviatuuri kogukõrgust.

Vantar MXVantar MX

Klahvpillidest rääkides on meil mängijatele atraktiivsem font, kes võivad või ei pruugi rahul olla, see sõltub teie maitsest. Nad kasutavad Laser-Cut meetodit märkide loomiseks, tindi eemaldamiseks seal, kus need tähemärgid asuvad, ja võimaldavad valgustustel läbi viia klaviatuuri keskpunkti.

Klaviatuuri fontKlaviatuuri font

Kuid ma ei saa jätta tähelepanuta, et sellel klaviatuuril kasutatavas meetodis lisaks sellele, et tint oleks Double-Shot / Dye-Sub, mis on kõige vastupidavam osa, "tint" liigub klahvi põhja, vähendades klaviatuuri valgustuse tõhusust . Altpoolt jätan pildi, kus võrreldakse valgustust klaviatuurikapslitega, millel tint ei leki.

Vasakpoolne Vantar MX - parem fantoomeliitVasakpoolne Vantar MX – parem fantoomeliit

Just seda punkti kritiseerisin Cougarit, et Double-Shot Keycaps on sisenenud klaviatuuriturule Mainstream ja kuigi on ka mõned madala kvaliteediga mudelid, mis on isegi paremad kui meil siin.

Vasakul Vantar MX - paremal Phantom EliteVasakul Vantar MX – paremal Phantom Elite

Klaviatuurikaabel on 1,5 meetrit pikk, mis on suurus, mida pean pisut lühikeseks, minu arvates ideaalseks vahemikus 1,8–2m, kuid on ka neid, kellele see meeldib. Kaabel on tavalisest paksem, mida märkate niipea, kui proovite seda lauale paigutada, kuna kaabel üritab alati kastist tagasi oma algasendisse pöörduda, kuid ma ei pea seda halvaks punktiks, kuna te ei saa positsiooni liigutada. klaviatuuril.

Rohkem kaableid on samadRohkem kaableid on samad

Räägime nüüd ühest teie peamisest müügipunktist: madala profiiliga olemine.

Kas Vantar MX saab isegi madala profiiliga klaviatuuriks või proovib seda lihtsalt võltsida, nagu paljud teised tootjad teevad? Võrdleme seda otse HyperX Alloy Elite, Tecware Phantom Elite ja uue Redragon Brahma Proga, kõigi täissuuruses klaviatuuridega, mis ei püüa olla madala profiiliga.

Vasakul Tecware Phantom Elite - paremal Cougar Vantar MXVasakul Tecware Phantom Elite – paremal Cougar Vantar MX

Ülalolev pilt on Vantar MX mõõtmete nägemiseks väga kasulik ja kui tegelik kõrgus püsib lühikese klaviatuuri osas ning võrreldes kahe eelpool mainitud mudeliga kulub kroon madalamale klaviatuurile ja see pole veel kõik, mis meeldib. ka see, mis võtab teie töölaual vähem ruumi, pärast seda, kui kõik küljed on väga õhukesed, ja see on veelgi kasulikum klaviatuuri vähese tajumise korral.

Ülemine pilt aitab kinnitada laua hõivatud väikest ruumi ja see on väga kasulik. Altpoolt näete paremini, kuidas Cougar on suutnud muuta selle pisut väiksemaks.

Õhukesed servad aitavad väiksemaid jalajälgiÕhukesed servad aitavad väiksemaid jalajälgi

Sellest väliskonstruktsioonist eemaldatakse võtmekapslite tegur, mida saab igal ajal teistega vahetada, kuna neil on standardsuurus ja vahemaa, sellel on hea materjal ja tal pole probleeme, 2 kuu pärast näeb see endiselt sama välja.

Lülita

Siin on mehaaniliste klaviatuuride maailmas mõneti vaieldav punkt, omandilülitid muutuvad üha tavalisemaks, Cougar ja HyperX juba kasutavad neid. Teades ja katsetades mitut lülitit (Gateron, Kailh, Outemu, TTC, Cherry, Topre), tunnistan, et olin alguses mõnevõrra skeptiline, isegi rohkem teavet polnud selle lülitiga esmakordsel ühendamisel.

M-lüliti puumaM-lüliti puuma

Kuid õnneks kuulas Cougar meie tagasiside ja nüüd saame neist rohkem rääkida. Nagu ma enne ütlesin, leidsime oma Vantar MX-i koopiast Cougar Switch-M Red mudeli, sellel on 45 g aktiveerimist, lineaarne läbisõit 3,5 mm koos 1,8 mm aktiveerimisega, mis kestab umbes 50 miljonit klõpsu ja millel on võrreldes mõõtmetega väiksemad mõõtmed tavaline mudel, kõrgusega 5,2 mm (vs 6,2 mm) ja liikudes 0,5 mm väiksemaks (3,5 mm vs 4 mm), mis aitab säilitada klaviatuuri madalat profiili.

Outemu sinine vasak - Cougar Switch-M paremaleOutemu sinine vasak – Cougar Switch-M paremale

Mis puutub mugavusse, müra ja kirjutamiskiirusesse, siis mul pole üldse probleeme ja ma tunnen, et kasutan Cherry Browni lülitit, kuid ilma keskel olemata mõhk, kuna aktiveerimisraskus on kahtlemata suurem kui Cherry Red, ma mõtlen muidugi sellepärast, et meil on HyperX Eliitesulam kirsipunasega, et võrrelda.

Kõrguste erinevust märgatakse alles siis, kui paneme kaks erinevat mudelit kõrvuti, on ju 1,5 mm erinevust väga raske näha ilma, et oleks midagi võrrelda.

Mis puutub vastupidavusse, mis pidanuks olema 50 miljonit klõpsu, siis on raske õigesti kommenteerida, meil pole klikkide testimise masinat, kuid võin öelda, et see läbis 2-kuulise otsese testi 8 tundi päevas ilma raskusteta. Samuti näeme, et puuduvad ebanormaalsed või valesti paigutatud raputusnupud, mis annavad juba lülitist hea mulje.

Kõik on ideaalselt joondatudKõik on ideaalselt joondatud

Läbipaistev korpus on ülaosas, mis aitab blokeerida vähem valgust LED-ist, mis on joodetud otse PCB-le. Lüliti ei kaitse vedelike ega pritsmete eest, nii et see ei valgu klaviatuuril vedelikku, mis on selle toimimiseks väga oluline.

Ja lõpetades selle ülevaatesegmendi, jätsin ma lühikese video klaviatuurile tippimiseks, et saaksite selle toimivust näha ja kuulda selle kasutamisel.

video

Siseehitus

Nüüd asume klaviatuuri sisse ja vaatame, kuidas seda sees tehakse, siin on ju kriitiline punkt, mis aitab kindlaks teha, kas toode kestab kaua või lühiajaliselt. Vantar MX puhul peame klaviatuuri ülaosas asuvale kruvile ligipääsemiseks eemaldama võtmekorgid. Kruvisid on kokku 15, kõik asuvad klaviatuuri ülaosas, mis tähendab, et te ei kaota klaviatuuri avamisel garantiid.

Nüüd, kui oleme kõik kruvid eemaldanud, alustame seadme siseanalüüsi.

Nagu tavaliselt, näeme esimese asjana, kas PCB ja ülejäänud korpuse vahele on ühendatud kaabel ja mida me kinnitasime. USB-kaabel on kinnitatud alumise korpuse külge, nii et eemaldage pistik PCB-st lihtsalt nii, et saaksite kahte osa eraldi käsitseda.

Räägime siis keevisõmblustest, millel pole tegelikke probleeme. Pärast kõige kontrollimist nägime, et puudutada pole vaja, ega meil pole liiga palju ega liiga vähe, kõik tundusid olevat õiges suuruses ja tundus, et need kestavad kaua.

Regulaatorit tunnevad hästi klaviatuuri ülevaatajad ja see on olemas sellistes mudelites nagu Redragon Kumara, mudeliks on BYK816, mis, nagu leidsime juba enne klaviatuuri avamist, toetab efekte, mis on keerukamad kui mustrid "Hingamine" ja "Vikerkaar". Kõike, mida ta pakub, arutatakse paremini selle ülevaate jaotises Tarkvara.

Klaviatuuri jäikus on täielikult saadud alumiiniumplaatidest, plastist alus on palju moonutatud ja selle purustamiseks pole vaja palju jõudu teha. Kuid nagu ma ütlesin, pole sellel vahet, sest alumiiniumplaadid suudavad oma struktuuri säilitada.

Üldiselt on Vantar MX sisemine struktuur hea, probleeme pole ja kui midagi ei õnnestu, ei pruugi see olla sisemine ehitusviga, vaid veel üks põhjus – ma kujutan ette, et klaviatuurid on klaviatuuri esimene osa Keycaps. näita riideid.

Nagu meie analüüsis tavaliselt kommenteeriti, jätsime fotogalerii, mis näitab kõiki klaviatuuri sisemisi osi, mõned fotod on olemas, kuna neid pole palju, need on lihtsad ja funktsionaalsed.

Valgustus

Brändidel läheb selles osas tavaliselt väga hästi, vaadake Minos XT ja Surpassion ST ülevaateid, mis said meilt selles osas kiitust. Kas Vantar MX on ka hea?

Noh, muidugi, ta ei tee seda. Võrreldes Redragon Brahma Pro RGB-ga on Vantar MX selgem valgustus ja palju selgemaid LED-värve. Kasutan klaviatuuri väga heledas piirkonnas, otse suure akna või kardina kõrval ja otse minu kohal oleva valgusega ning suudan ikkagi eristada kõiki klaviatuuri kuvatavaid värve, mida Brahma puhul ei tehta.

Valgustus on nähtav ka päeva jooksulValgustus on nähtav ka päeva jooksul

Kuid see, mis paneb mind erakordsest valgustust mitte mainima, on tegelikult klaviatuurikapid ja põhjas olev suur kogus värvi, mis blokeerib LED-idelt tulevat valgust, muutes nende efektiivsuse kaotatuks ja lakkama võimalikult heledast olekust. Lõpuks ei valgusta minu kriitika iseennast, vaid osaliselt seda, mis seda otseselt mõjutab.

Vasakpoolne Vantar MX - parem fantoomeliitVasakpoolne Vantar MX – parem fantoomeliit

Ekraani heledust ja mitut efekti saate juhtida klaviatuuril, kasutades kombinatsiooni FN +. Sisestage efektide vaheline põim, FN + Kustuta põimimine värvide vahel ja need on saadaval ainult paljudes režiimides ning FN + üles / alla nooled suurendavad ja vähendavad LED-i heledust.

LED on paigutatud otse lüliti kohaleLED on paigutatud otse lüliti kohale

Ja et klaviatuuril pole ühtegi uuenduslikku funktsiooni, see on lihtne ja vastab enamikule seda ostvatele inimestele.

Tarkvara

Vantar MX-l on sellele pühendatud tarkvara ja selle lingi kaudu saate selle otse Cougari veebisaidilt alla laadida.

See programm on mõeldud kasutamiseks koos väga lihtsa klaviatuuriga ja sellel on kaks modifitseerimise vahekaarti: valgustus ja nuppude määramine ning vahekaartide sees on ka mitu võimalust.

Cougar UIX Vantar MX liidesCougar UIX Vantar MX liides

Kõigepealt räägin valgustuse sakist, millel on 15 erinevat efekti, millest võite juba teada. Alloleval pildil jätan loendis tarkvaras esinevate efektide loendi, mõnel on teatud värviseade, teisel kiiruse reguleerimine. Rõhutan, et pole efekti, kus saaksite iga nupu värvi eraldi juhtida, seetõttu pole näiteks Vantar MX-il Brasiilia lippu luua võimalik.

Kõik efektid on loendisKõik efektid on loendis

Klahvide määramise vahekaardil saate valida iga klahvi eraldi, saate määratleda keskmised funktsioonid, makrod või muud konkreetsed võtmed. Makrode kohta on samal vahekaardil ka väike makro loomise menüü, kus saate klahvide ja klaviatuurifunktsioonide abil uusi makrosid luua. See ei jälgi hiire liikumisi ega salvesta klikke, lihtsalt vajutage klaviatuuril ise.

Võimaldage makrosidVõimaldage makrosid

Nagu ma juba ütlesin, on see tarkvara väga lihtne ja täidab põhifunktsioone, kuid soovin näha rohkem saadaolevaid võimalusi, näiteks muuta klaviatuuri reageerimise aega, juhtida iga klahvi valgustusvärve eraldi, luua eriefekte, visualiseerida . heli, lisaks muudele funktsioonidele, mis enamikul konkurentidel juba olemas on.

Valmis

Kogu meie Cougar Vantar MX-i analüüsi käigus osutub see lihtsaks klaviatuuriks, kuid teeb seda, mida lubab, bränd ei ürita mudeli suhtes valesid ootusi seada ja teeb seda lõpuks hästi, ilma et tootele oleks lisatud liigseid või tarbetuid funktsioone. .

Kas ta on täiuslik? Ei, tooteid pole. Peamine on nõrk koht ja selles pole kahtlust. Lisaks on neil lasertrükk, mida on lihtne kanda ja mis muudab märkide lugemise võimatuks, kuna neid kasutatakse.

Cougar Vantar MXCougar Vantar MX

Veel üks asi, mida klaviatuur aktsepteerib, on see, et mõned tarkvarauuendused, mida saab teha igal ajal, sõltuvad Cougari valmisolekust olemasolevaid programme täiustada, mis minu arvates juhtub aja jooksul. Ülejäänud osas osutub Vantar MX korralikuks klaviatuuriks ja tõenäoliselt sellega probleeme ei teki.

Seda mudelit pole siin riigis ametlikult turule toodud, seega pole see veel üheski poes saadaval, kuid jõuab kohale lähinädalatel. Klaviatuuri kinkinud Cougari enda sõnul oleks hind väiksem kui R $ 300, mis seab selle heasse olukorda, mitte liiga kalliks.

Veel üks oluline punkt, mida tuleb arvestada, on see, et Vantar MX on Brasiilia turul ainus madala profiiliga klaviatuur, mis maksab vähem kui 300 dollarit, nii et kui teie limiit on see ja otsite seda tüüpi mudeleid, on see teie valik. Kui te ei soovi seda tüüpi profiili, võite näha selliseid valikuid nagu Pichau P631K RGB ja Motospeed CK99 LK Optical, mis on hinna jaoks kaks väga head võimalust.

Soovitame lugeda: