Ülevaade: nutikas, täielik ja taskukohane robottolmuimeja eufy RoboVac 30C

Varsti kolisin perega välismaale ja meie uue kodumaise reaalsuse huvides tegime panuse mõnele kaasaegsele ja nutikale seadmele. Meie mahajäämuse üks tipphetki on robottolmuimeja, kuid ma ei taha välja öelda numbreid, mida selle toote traditsiooniline kaubamärk iRobot nõuab.

Siis kohtusin RoboVaci liiniga eufy (kaubamärk Ankeri tootjalt) ja arvasin, et see sobib mulle. Olen mitu nädalat katsetanud RoboVac 30C mudelit ja järgmistes lõikudes räägin sellest tootest veidi lähemalt ja esimestest kogemustest nutiroboti tolmuimejaga.

Kujundus ja funktsioon

Vaatamata väikestele detailidele siin ja seal, näevad kõik need nutikad robotpuhastusvahendid väga sarnased välja. Need kõik on ĂĽmmargused, tavaliselt mustad või hallid ning ĂĽleval on olekuindikaatori LED – RoboVac 30C puhul karastatud klaasiga kaetud.

Mis on RoboVac 30C puhul tõeliselt muljetavaldav, on selle kõrgus: vaid veidi üle 7 cm, mis annab talle paindlikkuse isegi mitme voodi ja diivani all kõndides, puhastades meie kodu piirkondi, kuhu lõpuks jõuame ainult meie.

eufy RoboVac 30C

Selle mudeli imemisvõimsus on 1500 Pa, mis ei ĂĽleta tööstusharu joont, kuid on piisavalt rahuldav ja võimaldab sellel töötada ilma palju mĂĽra tekitamata – isegi kõige tugevamal etapil kolme võimaliku seast. Muidugi pole see vaikne töö, kuid mitte ĂĽkski selle tavapärase tolmuimeja mĂĽra.

Sisseehitatud aku on võimeline töötama RoboVac 30C-ga umbes 1 tund ja 30 tundi ilma katkestusteta ning kui aku saab otsa, naaseb robot automaatselt baasi. Seega, kuni see on täielikult laetud, võtab see aega vähemalt 5 tundi.

Kuid mis on selge, nagu a tööriist nutikodu, ei saa RoboVac 30C töötada ainult tavapärase puldiga, mis on karbis. Jah, sellel on iOS-i (ja Androidi) jaoks mõeldud rakendus, mis võimaldab teil kontrollida kõiki selle funktsioone.

Rakendus


EufyHome rakenduse ikoon

Rakendus EufyHome tervikuna on väga armas, sõbralik ja hästi arenenud. See ei järgi tavapäraste iOS-i rakenduste standardit (Androidi liides on identne), kuid ma ei näe selles probleemi; tõlgitud juba portugali keelde (antud juhul Portugalist).

Selle rakenduse kaudu on võimalik RoboVac 30C lisada mõne puudutusega ja sealt, kui see on juba ühendatud teie koduse WiFi-võrguga (ebatõenäoline, et see oleks 5GHz), saaksite seda juhtida kõikjal planeedil. Meil on suunajuhtimine, kõigi selle töörežiimide aktiveerimine, programmeerimine, teave akude kohta ja loomulikult võimalus roboti püsivara värskendada iga kord, kui tootja pakub uut.

EufyHome’i kasutamine on väga lihtne ja arusaadav; Mul pole siin isegi palju kommentaare. Minu ainus kriitika on see, et praeguses versioonis ei ole võimalik oma igast päevakavast valida erinevat tööreĹľiimi; RoboVac 30C kasutab alati viimati aktiveeritud reĹľiimi.

Kuid see kaasaegne maailm on nii lahe. Ma ei suutnud muigamata jätta, kui olin RoboVac 30C esimesel kaugjuhtimispuldi testil kodust eemal, avasin ühe oma jälgimiskaamera, kui see plaaniti töötada (ilma kellegi koduta), ja seal tuli selle veast välja ja hakkas kõike koristama. automaatselt. Ah, modernsus!

eufy RoboVac 30C

Väärib märkimist, et eufyl on see rakendus ainult kõigi nutiseadmete jaoks – mitte ainult tolmuimeja, vaid ka lambid, pistikupesad, lĂĽlitid jne. See on kõigi samade kaubamärkide kodus olemise eelis: ĂĽhes rakenduses saate juhtida oma targa kodu kogu elu.

EufyHome on integreeritud ka Amazon Alexa ja Google Assistantiga, kahjuks pole Sirit praegu.

Puhastamine

Nagu ma alguses ĂĽtlesin, pole mul kunagi nutikat robottolmuimejat olnud. KĂĽll aga on mul kodus kaasaskantav tolmuimeja (mida tavaliselt kasutatakse autodes) ja tavaline tolmuimeja.

Minu jaoks on sellise toote suur erinevus see, et seda kasutatakse lõpuks rohkem kui tavalist tolmuimejat. Vähemalt minu majas pühkisime terve maja, pühkisime niiske lapiga ja kasutasime tolmuimejat ainult vaipade / vaipade peal.

RoboVac 30C puhul on see teisiti. LĂĽhidalt: ma ei pea enam oma maja pĂĽhkima, ta teeb seda minu eest.

eufy RoboVac 30C

Tolmuimeja ringikujuline kuju võib tähendada, et see ei pääse eriti hästi nurkadesse, kuid see pole probleem, sest roboti põhjas on propeller, mis ulatub selle läbimõõdust kaugemale, nii et see teeb ringliikumisi, et mitte jätta majja määrdunud ruumi.

On selge, et tolmuimeja eesmärk ei ole tolmuse pinnase puhastamine märja mullaga, vaid igapäevaseks tolmuks puhastamiseks on see ideaalne.

Minu teine ​​suurem kriitika selle toote kohta on asjaolu, et tolmumahutis (600ml) pole andurit, see tähendab, et rakendus ei “tea”, millal reservuaar on täis. Teisisõnu on vaja pöörata tähelepanu ja perioodiliselt tĂĽhjendada, et mitte segada tolmuimeja tööd.

Tõke?

Üks minu esimesi muresid RoboVac 30C-ga oli näha, mis oleks tema jaoks põhimõtteliste erinevuste osas lohisev või mitte.

Tema välimus ei ĂĽllatanud mind positiivselt ega negatiivselt. Väikesed sammud põrandal, vaibad / vaibad jms sobivad robotite jaoks täiesti hästi. Ilmselgelt “vigu tabab”, kui me räägime sammudest (need ei lähe alla ega ĂĽles, aga mitte ka) enesetapp) või näiteks lĂĽkanduksetee.

Teine asi, mis on tõesti tore, on see, et RoboVac 30C kastis endas sisaldab eufy mõnda spetsiaalset riba, mille saate põrandale asetada, et vältida tolmuimeja soovimatutesse kohtadesse sattumist (näiteks lapse tuba, mis on täis väikseid asju, mis on ümber visatud. põrandale).

Tegelikult peate sellele veidi tähelepanu pöörama. Siin majas ĂĽhes toas voodi kõrval on väike dekoratiivne vaip. See on väga õhuke, mis pole RoboVac 30C jaoks probleem, kuid kuna see on nii väike ja kerge, tuleb aeg, mil vaip on tolmuimeja põhjas justkui “kortsus”. See juhtus ainult ĂĽks kord.

Hind ja järeldus

RoboVac 30C-d saab osta eufy veebisaidilt hinnaga 300 dollarit, kuid nüüd on see saadaval Amazon Ameerikas hinnaga 242 dollarit, mis on kogu funktsioonipaketti arvestades väga hea hind.

eufy RoboVac 30C

Ehkki see on üsna põhjalik ja rahuldab mind, on selge, et siiski on olemas üks võimas funktsioon, mis võiks muuta vahe nende kulutuste vahel või, ütleme, üle 1000 dollari tipptasemel Roombal. Mind huvitab kõige rohkem see, kui saan robotiga kaardistada terve korteri, kuid eufy on öelnud, et töötab selle kallal sobiva tulevikumudeli nimel.

Turul on ka teisi konkurente, kellel pole mitte ainult ĂĽlim imemisvõime, vaid ka spetsiaalsete filtrite ja tööreĹľiimidega, mis on kohandatud kodudesse, kus on palju koera- või kassikarva – mida siin õnneks ei ole.

Ma ei leidnud Brasiilias müügil olevat RoboVac 30C-d, kuid Pontofrio müüb alamklassi RoboVac 11 mudelit 1300 R $ eest kõigile, kes soovivad sellise nutiseadmega mängima asuda.