Ultrabooks laadib nutitelefonid juhtmevabalt

Ultrabooks laadib nutitelefonid juhtmevabalt

Mis oleks, kui saaksite nutitelefoni sĂĽlearvutist juhtmevabalt laadida? Noh, ilmselt saab hĂĽpotees teoks – vähemalt prototĂĽĂĽpides – järgmise aasta alguses tänu Inteli ja integreeritud seadmetehnoloogia – IDT tööle.

Intel paljastas eile, et IDT töötab kiibi väljatöötamisel Inteli juhtmeta laadimistehnoloogia (WCT) abil. Uudsus võimaldab Ultrabooki kasutajatel laadida mobiilseadmeid, ilma et peaks seadmete vahel kaableid ühendama.

Tootjad toodavad ja tarnivad kiipe ultraportable’idesse integreerimiseks, mis annab neile selle võimsuse – nende kasutamine sõltub nutitelefonidest, mis tagavad sĂĽsteemiga ĂĽhilduvuse, sealhulgas selleks mõeldud kiibid.

Inteli eesmärk on ka tuua tehnoloogia laadijatesse ja muudesse seadmetesse, mille akusid laetakse praegu kaabli kaudu, nii et see teeb lahenduse konkurentsivõimelisemaks muutmiseks koostööd ka välisseadmete tootjate (printerid, kaamerad jne), originaalseadmete tootjate ja teiste tehnoloogiapartneritega.

IDT ajaveebis avaldatud sõnumi kohaselt peaks kiibi võrdlusdisain olema valmis “2013. aasta alguseks”, kuid Intel ei ole selle tehnoloogia kaubandusliku kättesaadavuse jaoks kuupäeva määranud. Inteli allikatega rääkinud register tõi välja 2013. aasta keskpaiga kui võimaliku tootmise alustamise aja ning 2014. aasta kui selle ärilise arengu silmapiiri.

Antud selgituse kohaselt on seda süsteemi pärast Ultrabooksi integreerimist lihtne kasutada. Sellest piisab, et hoida telefoni sülearvuti lähedal (võrdlusena on märgitud ühe tolli kaugus), käivitada selleks mõeldud programm ja oodata, kuni arvuti seadme olemasolu tuvastab. Pärast seadmete sidumist algab energia ülekandmine, mis laadib telefoni.

IDT hinnangul on üks tund piisav, et tühjenenud mobiiltelefon püsiks pärastlõunase kasutamise ajal autonoomne, kirjutas veebipõhine avaldus. Registreerumiseks ütles Inteli kommunikatsiooniametnik, et laadimisajad on samad, mida pakuvad traditsioonilised USB-laadijad.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes

Toimetaja märkus Sisu selgemaks muutmiseks on tekstis muudetud lauset.