Umbes 20 Sensor Toweriga ĂĽhendatud rakendust sĂĽĂĽdistatakse kasutajaandmete kogumises

Umbes 20 Sensor Toweriga ĂĽhendatud rakendust sĂĽĂĽdistatakse kasutajaandmete kogumises

Sensor Tower on turuanalüüsi poolest tuntud Ameerika ettevõte, mis on spetsialiseerunud nutitelefoni rakendustega seotud majanduslikele teadmistele. Nüüd süüdistatakse ettevõtet seotuses umbes 20 rakendusega, mis koguvad kasutajaandmeid ilma loata. Mõned rakendused ei ole nende pakkumise osana avalikult loetletud, kuid need on tuvastatud ettevõttega seotud programmeerijate elulookirjeldustes.

Buzzfeednewsi uurimine teatas, et miljonid inimesed installisid Google Play tasuta ja piiramatu VPN-i rakendused, Luna VPN-i, mobiilse andmeside ja Adblock Focuse; ja Adblock Focus ja Luna VPN iOS-is näevad, et nende andmeid kogub Sensor Tower. Väljaanne hoiatab, et platvorm on mõned neist juba eemaldanud ja uurib kõiki kaasatud rakendusi.

anduritorn “data-title =” anduritorni andur – umbes 20 rakendust, mis on ĂĽhendatud anduritorniga, sĂĽĂĽdistatuna kasutajaandmete kogumises – SAPO Tek “> tehniline anduritorn

Nagu selgitatud, palub ettevõtte rakendus kasutajal installida juursertifikaadi, mis on fail, mis võimaldab juurdepääsu kogu nutitelefoni läbivale andmeliiklusele. Avaldatud avalduses ütles Sensor Tower, et kogub ainult oma toodetesse integreeritud analüütilisi ja anonüümseid andmeid. Ettevõte töötab andmete kallal, andes klientidele ülevaate rakenduse populaarsusest, suundumustest ja tulupotentsiaalist.

Ligi 20-st rakendusest, mida teatati andmete kogumiseks, on enamus neist lõpetatud. Ettevõte väitis, et nad ei pääse kasutajate isiklikule ja tundlikule teabele juurde. Sellegipoolest rikkusid poest välja jäetud inimesed oma vastavaid platvormi kasutamise eeskirju.