Unfappening: aitab riietuda Internetis alasti ringlevaid kuulsusi

Unfappening: aitab riietuda Internetis alasti ringlevaid kuulsusi

On neid, kes on alasti kuulsuste fotode edastamise üle rahul, seda ei saa eitada. Kuid on ka neid, kes on vastu kogu privaatsuse puudumisele, mille ohvriks on sattunud mõned kuulsused. Kui keerukam plaan püüab kajastada saiti, kus kõik ilmutused on tehtud, 4chan, on Internetis ilmumiseks ka muid alternatiive.

Selle nimi on The Unfappening ja see on põnev veebileht inimeste loovusele, et peatada alastikuulsuste skandaale. Kasutajad peavad tegema ainult tõelisi fotosid ja joonistama kuulsuste kohta riideid või muid illustratsioone.

Nagu veebisaidi autorid ise ütlevad, on võimatu peatada nähtust, mis on saanud nimeks The Fappening, kuid vähemalt on võimalik seda veidi kergendada. Ja loominguliselt. Kõik saavad osaleda ja oma ideid esitada.

Praeguseks on saadaval ligi 30 loomingut ja pole kindel, kui palju veel saadetakse. Järgmine galerii esitleb mõnda neist piltidest.

Alastikuulsuste juhtum on ĂĽks uusimaid ja suurimaid näiteid veebipõhise privaatsusega seotud riskidest. Apple’i teenuse Find My iPhone väidetav viga võimaldab häkkeritel varastada kĂĽmneid kuulsuste nagu Jennifer Lawrence, Kate Upton ja Vanessa Hudgens intiimseid pilte. Apple on omistanud vastutuse valitud paroolide vähesele tugevusele.

Wired kirjutas, et Apple parandab vea ja paljud väidetavad häkkerid on veebifoorumites väljendanud oma rahulolematust.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi