Unite – Ubuntu 19.04-ga ĂĽhilduv laiendus “Pixel Saver”

Pixel Saver on üks laiendustest, mida GNOME Shellis alati kasutan. Neile, kes seda ei tea, vastutab see liidese ülemisele ribale aknaklahvide lisamise (minimeerimine, maksimeerimine / taastamine ja sulgemine) lisamise eest. Tunnistagem, et kahe pulga omamine ja madala eraldusvõimega monitoril ruumi võtmine on kohutav.

GNOME uusimas versioonis kaotas laiendus toe ja lakkas töötamast. Kuid tänane näpunäide räägib raskest asendusest, mis on Pixel Saverist parem. Ma räägin laiendustest “Ăśhendatud

Kui olete selle sõnaga tuttav, siis teadke, et see on laienduse eesmärk, et panna aknad Unity 7 graafilise liidesega maksimeerimisel käituma.

extension-gnome-shell-save-space-screen-monitor-ubuntu-fedora-unite-pixel-saver

Mõni rakendus ei tööta täiskõrglahutusest madalama eraldusvõimega ideaalselt, GIMP-i puhul pöörake tähelepanu tööriistaribale. Ilma laiendita on see palju suurem, sest kui see jätab sama paksuse kui Unite’i aktiveerimisel, kaotab programm maksimeerimise võimaluse.

extension-gnome-shell-save-space-screen-monitor-ubuntu-fedora-unite-pixel-saver

Ruumi eelis on minu 1366 × 766 resolutsioonis selge, ilma sellise täiendita olemine on mõeldamatu (minu igapäevaelus). Ilmselt on GNOME-i rakendused või enamus GTK-s kavandatud nii, et akna nupud oleksid samal ribal, nii et maksimeerimisel ei kao ruumi. Kuid rakendused, mis ei olnud mõeldud seda planeerimist silmas pidades, võtavad rohkem ekraaniruumi (põhjustades kaks riba ja kannatavad need, millel puudub Full HD monitor).

Lisaks põhifunktsionaalsusele lisab Unite muid funktsioone, tuues välja muud laiendused. Muutke ülemise riba süsteemiteatiste ja kella paigutust. Ülemise riba aknanuppude käitumine, näiteks erinevad teemad, mis sobivad teie rakenduses kasutatuga (tõstke teiste hulgas esile Yaru, Arc, Pop teema). See laiendus on väga tõhus ja kui ma kannatasin varem vigade käes, pole ma praegu ühtegi viga näinud.

extension-gnome-shell-save-space-screen-monitor-ubuntu-fedora-unite-pixel-saver

Installimine on lihtne Unite laiendus ja ühildub täielikult Ubuntu 18.04 ja 19.04 (mis on Ubuntu versioonid, mis on saadaval selle postituse kuupäeva seisuga). Allpool on postitus, mis aitab algajatel GNOME-i laiendusi installida.

Installida saate Ubuntu veebisaidilt või poest, nagu näitab esimene link. Haldust saab teha GNOME Tweaksi (seaded) rakenduse kaudu, mis on lisatud teisele lingile, ja ka Ubuntu poe kaudu. GNOME laienduste veebisaidil saate kontrollida ühilduvust GNOME Shelli versiooniga.

Kuigi see on igapäevases kasutuses täiesti stabiilne, pean selgitama, et kõik kasutajate poolt süsteemi lisatud laiendused on nende kohustus. Olge tähelepanelik ja vältige oma süsteemi laiendusvoogude lisamist (?️?️?️).


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.