Unity 8 töölaua areng ja koht, kuhu Ubuntu jõuab

Pärast aprilli Ubuntu 17.04 saabumist on meil töölaua jaoks Unity 8 lihvitud versioon, kuid selle ühilduvaks muutmiseks, kohandamiseks ja vajaliku lihvimiseks on veel pikk tee.

Kui Canonical otsustas projekti Unity 8 ellu äratada, võttis ta tohutu kohustuse, mis oli väga riskantne missioon arendada rakenduse ja seadme vahel liidetud liides, ja mitte ainult, et aidata arendada ka selliselt töötavat rakenduse ökosüsteemi.

Eksimise oht on suur ja ausalt öeldes kartsin isegi mina, kes ma olen tohutu Ubuntu fänn, et tema samm on jalgast veidi suurem ja ebameeldivate tagajärgedega, loodan, et eksin.

See projekt on jah, väga julge ja muidugi ka sOo, igaüks, kes üritab teha midagi muud ja revolutsioonilist, on vale. Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis tore! Kui ei, siis on meil ühelt poolt täielikult kohandamata liides ja teiselt poolt Unity 7, kus paar aastat on puudu innovatsioonist. Keeruline olukord.

Praegu on Ubuntu asjad täiesti töökorras, kuid süsteemi jaoks, mis on alati olnud suunatud kõigi teadmiste tasemete kasutajatele, tuues hõlpsalt tööriistu nii tehnikaspetsialistidele kui ka põhilisi seadistustööriistu neile, kes pole arvutit kunagi kasutanud, jättes lõpuks osa tema nõbu, Linux Mint, üksikasjad ja funktsioonid ning aegunud tööriistad lihtsaks seadistamiseks on midagi, mis silma hakkab.

Canonicali õnneks on varasemalt Ubuntu suutnud selles osas teiste levituste jaoks suurepäraseid rindeid avada, luues tugeva nime ja kaubamärgi, eriti neile, kes tarkvara arendavad (Ubuntu hinnapakkumisi ja soovitusi leiate erinevatelt saitidelt, näiteks Google’ilt. Chrome, Steam jne), see muudab Mint ja Ubuntu vahelise kauguse mitte eriti heaks. Peegeldub populaarsus, miljonid kasutajad … ja see on Unity 8.

Kuidas Ăśhtsus 8 on aja jooksul arenenud

Selleks ajaks, kui Unity 8 arvuteid reklaamis, nagu Ubuntu 14.10, oli selge, kuidas arvutites kasutati “tulnuka” liidest. Praegu on sellel funktsioonid, mis on traditsioonilisele Ăśhtsusele 7 lähemal.

Ülaltoodud video pärineb aastast 2014, üks esimesi Unity 8 versioone, mida sain katsetada, väga piiratud, nagu videost näha, on see enamiku inimeste jaoks, sealhulgas ka minu jaoks, suur pettumus, kuigi saan aru, et see on alles projekti algus.

Võib-olla on suurim probleem see, et Canonical teeb kahte asja, mis lõppkokkuvõttes kasutajaid vihastavad.

2 – lõpetati Unity 7 kasuliku funktsionaalsuse lisamine, ĂĽlejäänud liidesed nuhtlesid, samal ajal kui enamik ettevõtte jõupingutusi suunati Unity 8 arendusse.

Teatud tasakaal puudub minu arvates, kuid seekord ei tehtud samu 2011. aasta vigu, kui Unity liides hüppas eikuskilt ühest versioonist teise, toimimisest ikka veel väga kaugele, nagu see on täna.

Veel kord ütlen, ainult need, kes riskivad millegi erakordsega, kuid mõnes mõttes konservatiivne olles arvasin ka, et see ei tee haiget.

Hea külg on see, et Ubuntuga nutitelefonid toovad Linuxi universumisse uusi võimalusi ja sel juhul on Canonical alati uuenduslik. Täna vaatame paketti Snap, millel on palju terviklikum ja hõlpsamini kasutatav ökosüsteem kui FlatPak, kas see võib tulevikus muutuda? Muidugi on isegi mõlemad projektid olulised, kuid Snapsiga manipuleerimine on tänapäeval palju lihtsam.

Näpunäide: Lugege artiklit, kus ma näitan teile, kuidas Snapi pakettidega töötada.

Pealegi on meil ikka Mir, graafikaserver, mis pole mulle siiani piisav, et öelda, mis on hea ja mis halb, näiteks Wayland. Need kaks ei integreeru endiselt nii tavaliste kasutajate jaoks kui ka X.

Kõigest hoolimata on Ubuntu endiselt distro, mis avab turgu teistele, see on raudne otsmik, see on distro, mis saab kiitust ja kriitikat väljastpoolt (ja mõnikord ka nende poolt, kes on ka seestpoolt), tehke mida mitte? Kuulsus võtab oma osa. “Ubuntu on Neymar Linuxi maailmast, Android on Messi.” Ubuntu on tootjate levitamine, kes mĂĽĂĽvad oma seadmete käivitamiseks Linuxiga arvuteid, olles endiselt avatud pinu serverite liider ja hõlmates mitut segmenti, on meil Ubuntu sõna otseses mõttes igale maitsele.

Kui räägime nutitelefonidest, muutub vestlus veidi. Linux domineerib jätkuvalt tööstuses, kus on palju Androidiga vaba aega, kuid Ubuntu telefonist rääkides muutub vestlus dramaatiliselt.

Mobiilisektorisse sisenemine näib olevat palju keerulisem kui lauaarvutid, mis pole praegusel hetkel isegi nii mõjukas kui paljude ettevõtete puhul, sest kõik taandub ĂĽhele sõnale: “Rakendus“.

Naljakas on näha, et selline asi juhtub, sest kuigi raha pole suurem asi, nagu Microsoftis, ei piisa töölaual mobiilsüsteemi, mis kannab sama nime kui maailma enimkasutatav operatsioonisüsteem, ja see lihtsalt ei toimi eriti hästi. Põhjus? Lühidalt, mõne märkimisväärse rakenduse puudumine ja partnerluspuudus seadme levitamiseks.

Siinkohal on paratamatu mõelda: kui Microsoft ei suuda isegi Apple’i ja Google’i kriimustada, kas Canonical on edukas?

Noh, raske on olla optimistlik, kuid sellele küsimusele on Canonicali ja Ubuntu asutajal Mark Shuttleworthil suurepärane vastus:

“Kui loobute millegi tegemisest lihtsalt seetõttu, et keegi lahkus ja ebaõnnestus või kuna kellelgi läks paremini, ei tohiks te midagi muud teha.”

Ma ei saa jätta mõtlemata, et tal on selles küsimuses õigus.

Selle rakenduse puhul on Unity 8 suureks eeliseks see, et see suudab töölaua jaoks käivitada kõiki Linuxis juba töötavaid programme, mis muudab selle automaatselt veidi mugavamaks. Kuid “võime joosta” ja “joosta produktiivselt ja integreeritult” on kaks väga erinevat asja, peame ootama ja nägema.

Ubuntu 16.10 saabumisega juhtisin tähelepanu ka Unity 8 senisele arengule, see osutub tegelikult töölaual kasutamiseks paremaks:

Kuid isegi nende arengute korral on siin leiduv traditsiooniliste arvutite tootlikkuse jaoks siiski ebapiisav liides.

Veel mõned sammud on tehtud õiges suunas (nagu ma seda näen) koos Ubuntu 17.04-ga, mis pole veel läinud, allpool näete videot, mis näitab kogu Unity 8 arengut selle kõige uuemasse olekusse, kavatsen sellele siiski värskenduse tuua. kohe kanalil.

Kombineeritud, kirjutatud liideste nullist väljatöötamise probleem seisneb selles, et peate mõtlema lahendustele probleemidele, mida varem polnud, kuna need on spetsiifilised niimoodi töötavatele liidestele.

Ubuntu on minu vaatepunktist kahes samaaegses faasis:

Konsolideerimine kui kõige populaarsem levitaja, mis hõlmab erinevaid turusektoreid. Töölaud, server, nutitelefon, tahvelarvuti, asjade Internet, pilv, peaaegu igasuguse graafilise liidesega versioon, oma paketivorming, oma graafikaserver, oma graafiline liides, koht arendajatele tasuta programmide majutamiseks ja haldamiseks (käivitusplaat), seadme ühilduvus suurepärane riistvara, tugev kaubamärk turul ja partnerlus riistvara tootjatega.

Teine etapp pärineb innovatsioon / ebakindlus, kus me teame ideaalset tulevikku, kuid me ei tea, kas see on võimalik. Suured valed sammud ja ebaõnnestumised selles valdkonnas võivad põhjustada Canonicali keskendumise rohkem serveritele ja pilvelahendustele, muutes selle sarnasemaks Red Hatiga kui Canonicalile, kes lõi Ubuntu.

Ma arvan, et ainult Ubuntu, distrode hulgas, saavutab need kaks asja korraga.

Muidugi on kogu see artikkel täis minu arvamusi ja spekulatsioone, üldiselt pole asjadele kinnitust öeldud ja ma isegi ei tea, mis “onu Markuse” peaga juhtus.

Ăśtlen seda murettekitavalt nende poolt, kes hoolivad Ubuntust – sĂĽsteemist, mis muutis minu elu täielikult ja mis võimaldas mul töötada sellega, millega täna tegelen.

Süsteem, mis kannab enda nimel sõnumit, mida tehnoloogia piires võib tõlgendada kui juurdepääsu tehnoloogiale.

Bantust pärit Ubuntu: „Ma olen meie jaoks”.

Järgmine!