contador gratis Saltar al contenido

ÜRO paljastab, et kolmandikul riikidest puuduvad endiselt andmekaitse ja privaatsuseeskirjad

ÜRO paljastab, et kolmandikul riikidest puuduvad endiselt andmekaitse ja privaatsuseeskirjad

Selles öeldakse, et e-kaubanduse aluse loomiseks on neli olulist õigusvaldkonda: elektroonilised tehingud (e-tehingud), küberkuritegevus, tarbijakaitse ning andmekaitse ja privaatsus. Nii on uuringu kohaselt kogu maailmas elektrooniliste tehingute seadused 81% riikidest, kusjuures Euroopa paistab silma 98% osakaaluga, talle järgneb Ameerika 91%, mis on Aafrika rekordmadal, 61%.

Küberkuritegevuse osas on õiged seadused 79% -l riikidest, eesotsas on Euroopa, 89% ja Aafrika teisel poolel, 72%. Veebitarbijakaitse osas on ülemaailmne osakaal 56%, lapsendamise määr Euroopas 74%, Ameerikas 72% ja Aafrikas 46%. Andmekaitse- ja privaatsusseaduste osas on eeskirjad 66% riikidest, Euroopa registreerib 96%, Ameerika 69%, Aasias ja Vaikse ookeani piirkonnas 57% ja Aafrikas 50%.

küberturvalisuse tehnoloogia

Võtta vastu küberkaitseseadused.

“Data-title =” tehniline küberturvalisus – ÜRO avaldab, et kolmandikul riikidest pole veel andmekaitse ja privaatsuseeskirju – SAPO Tek “> küberturvalisuse tehnoloogia Võtta vastu küberkaitseseadused.

UNCTADi sõnul ei piisa seaduste loomisest. Riigid peavad tegevust kiirendama ja paljudel arenenud riikidel pole selleks sageli piisavalt vahendeid. Küberkuritegevuse kasv ja vahendite puudumine selle vastu võitlemiseks on julgeolekuasutuste väljakutse, eriti piiriüleselt. Sellega seoses soovitab UNCTAD riikidel uute küberruumiseaduste vastuvõtmisel valida seadused, mis on tehnoloogia suhtes kõige neutraalsemad, et vältida pideva läbivaatamise vajadust ja tagada erinevate õigussüsteemide ühilduvus.

Uuring viidi läbi 2020. aasta veebruaris, kus osales rohkem kui 60 osalevat riiki. UNCTAD pakub interaktiivset kaarti, mis näitab, millised neljast viidatud piirkonnast on seadusega hõlmatud. Portugali puhul pakutakse iga põhikirja neli punkti.

küberturvalisuse tehnoloogia

Portugal on üks riikidest, kes võtsid küberkaitseseadused vastu igaüks neljas UNCTADi määratud piirkonnas.

“Data-title =” tehniline küberturvalisus – ÜRO avaldab, et kolmandikul riikidest pole veel andmekaitse ja privaatsuseeskirju – SAPO Tek “> küberturvalisuse tehnoloogia Portugal on üks riikidest, kes võtsid küberkaitseseadused vastu igaüks neljas UNCTADi määratud piirkonnas.