USA annab Huawei pettuste ja tööstusspionaaži eest kohtusse

Ameerika Ühendriikide ja Hiina vaheline kaubandusliku pinge õhkkond on toonud tooni ja selle konflikti peamine silt on Huawei, keda süüdistatakse Hiina valitsuse nimel luuramises. Sõnadest tegudeni esitas Ameerika Ühendriikide justiitsministeerium kohtusse kriminaalasjad Hiina tehnoloogiaettevõtte finantsjuhtide (Meng Wazhou ja Huawei) vastu. Kaalul on väited sanktsioonide rikkumisest, mille Ameerika valitsus kehtestas Iraani suhtes oma tütarettevõtetega.

New Yorgi Brooklyni kohus võttis eraldi kohtuasjas vastu ka uue kriminaalasja Huawei vastu seoses robottehnoloogia varastamisega USA T-Mobile’ilt. Hiina tootja on maininud, et vaidlus lahenes 2017. aastal, kui Reuters edenes.

Meng Wanzhou on Huawei asutaja tĂĽtar ja ta peeti Vancouveris kinni mullu 1. detsembril, ajendades Hiina reageerima kahe kanadalase vahistamisega. Pärast teisipäevase kautsjoni vastu vabastamist arutatakse kohtus väljaandmise tingimusi. Tema advokaat palus, et tema klient ei oleks praeguses kaubandussõja olukorras “patuoin”. “Meie kliendid ei tohiks olla selle suhte pantvangid. Meng on aus ja eetiline ärinaine, kes pole kunagi veetnud sekunditki oma elus vandenõus USA seaduste, sealhulgas Iraani-vastaste sanktsioonide rikkumiseks, “seisis avalduses.

Samuti süüdistas Huawei Ameerika ametivõime selles, et ta keeldus seletusteta ettevõtte võimalusest arutada talle sisestatud süüdistusi. Need arengud süvendavad kindlasti Washingtoni ja Pekingi vahel selleks nädalaks kavandatud läbirääkimisi. Eesmärk on, et mõlemad osapooled jahutaksid tekkinud pingeid ja jõuaksid kokkuleppele ärisuhete taastamiseks.