USA: bensiinijaamad vahetavad fossiilkĂĽtuseid elektrilaadimiseks

Esimesed elektrisõidukiteks ĂĽmber ehitatud tanklad avati sel neljapäeval USA-s. “Ma ei näe teel palju elektriautosid, seega ei looda ka sellest muutusest rikkaks saada. Kuid see on keskkonna jaoks, see on hea eesmärgi nimel, ӟtles omanik Depeswar Doley.

See Marylandis Takoma pargis asuv jaam on esimene, kus fossiilkütused muundatakse elektrienergiaks. Seda protseduuri rahastavad kohalik energiaamet ja Elektrisõidukite Instituut.

SPBU tek “data-title =” SPBU tek – USA: bensiinijaamad vahetavad fossiilkĂĽtuseid elektrilaadimiseks – SAPO Tek “> tek panna

Jaamal on neli laadimispunkti ja selle maht on piisav, et toita kuni 80% akust vaid 25 minutiga. Seal on ka ekraanidega autopood, kus kuvatakse kogu saadaolev teave sõiduki laadimise kohta.

USA-s on Teslal nende kaubamärkidega autode jaoks juba 1600 laadimisjaama. Kokku on Ameerika hiiglase kontrolli all umbes 15 tuhat saatjat.

Paralleelselt on mõned suurimad elektrisõidukite tootjad selle sektori jaoks välja töötanud oma ärimudelid, näiteks Volkswagen, kes on investeerinud Electrify America ühistute konsolideeritud võrku.

Võrgu konsolideerimisel on olemas ka kolmas investeerimismeetod, nimelt investeerimisfondide kaudu. Üks silmapaistvamaid alustajaid meedias on ChargePoint, mis lubab 2025. aasta lõpuks omada 2,5 miljonit aktiivset laadijat.