USA erioperatsioonide väejuhatus plaanib lĂĽlitada Android-seadmed iPhone’idele

Pärast seda, kui meie tehnilis-poliitiline artikkel näitab, et TĂĽrgi president kasutab FaceTime’i intervjuude andmiseks, aitavad Ameerika sõdurid tõenäoliselt Apple’il teha rohkem suuri reklaame. Seda seetõttu, et vastavalt veebisaidile DoD Buzz (keskendutakse sõjaväeuudistele), sõjaväelased Ameerika Ăśhendriikide erioperatsioonide väejuhatus vahetavad oma Android-seadme iPhone’i vastu.

Armee enda allika sõnul – kes eelistab mitte tuvastada – antakse sõduritele iPhone 6s ja mida nad nimetavad IPhone Tactical Attack Kit (ITAC). Töötab sarnaselt sellega, mida nad varem kasutasid Androidi rĂĽnnaku taktikaline komplekt, ĂĽhendab see oma nutitelefonid raadiotega, millega ĂĽksuse juhid jälgivad sõdurite positsioone kaartidel, samuti luure- ja luurevahendite, näiteks droonivideoga.

Androidi kasutavad Ameerika sõdurid

Kuna sõduritelt endilt kinnitust ei saadud, ei osatud otsuse põhjuseid välja tuua. Ăśheks põhjuseks võib olla aga seadme usaldusväärsuse puudumine Google’i operatsioonisĂĽsteemiga. Allikad teatasid, et armee kasutatud Samsungi seadmed kukkusid sageli kokku, mistõttu oli vaja need uuesti sisse lĂĽlitada. See probleem ilmneb eriti siis, kui neil on vaja seadme marsruudi ja pildi kuvamiseks ekraan jagada ĂĽmisema. Juba Apple’i seadmetele viidates märkisid nad, et kõik töötab “ideaalselt” ja kirjeldasid kogemust kui “kiiremat”, “sujuvamat” ning hindasid graafikat “selgeks” ja “uskumatuks”.

Isegi kui muudatused leiavad kinnitust, pole see esimene kord, kui sõdurid kasutavad Apple’i seadmeid. Näiteks (tuntud) snaiprid kasutasid kunagi iPod touchi palju Snaiper), töötab pihuarvutina.

[via AppleInsider]