USA ettevõtted saavad naasta Huawei juurde 5G-võrkude standardi seadmiseks

Ăśhendriikide ja Huawei vaheline ummik on endiselt paigas ning Donald Trumpi administratsiooni lõplik otsus sanktsioonide ja tootjate blokaadi kehtestamise kohta on peatatud 15. maini. Ameerika Ăśhendriikide kaubandusministeerium valmistub aga välja andma uusi regulatsioone, mis võimaldavad USA ettevõtetel koos Huawei’ga töötada välja 5G-võrkude standardid.

Ligi aasta pärast seda, kui Donald Trumpi administratsioon viis Huawei ettevõtete musta nimekirja, kus riik ei tegele, otsustas USA koostada uue strateegia, et tulla toime kauplemisblokist tulenevate puudustega, eriti viienda põlvkonna mobiilsidevõrkude osas.

Reutersi juurde pääsenud allikate sõnul võib see uus määrus lubada USA ettevõtetel osaleda 5G standardeid kehtestavas komitees, kus osaleb Huawei. Kaubandusministeeriumi poolt heaks kiidetavate dokumentide tõhusus nõuab teiste valitsusasutuste rohelist tuld. Praegu pole lõpliku kinnitamise osas veel kindlat kuupäeva.

Ilmselt kehtivad määrused ainult Huaweile, mitte teistele ettevõtetele, kes kuuluvad Donald Trumpi administratsiooni musta nimekirja. Täidesaatev ametnik ei pea veel kaubandusministeeriumi otsust kinnitama, kuid ametlik allikas ütles Reutersile, et USA üritab leida viise, kuidas tasakaalustada 5G arendamise standardite kehtestamist riigi julgeoleku prioriteetidega.

Samuti saatis USA kuuest senaatorist koosnev rühm välis-, kaubandus-, kaitse- ja energiasekretärile kirja hoiatusega vajaduse kohta määratleda eeskirjad, mis tagavad, et kaubandusblokk ei mõjuta USA osalemist standardite kehtestamisel 5G-s.

Tuleb märkida, et kaubandussõjaloo viimases peatĂĽkis valmistub USA Huawei protsessorite pakkumist “kärpima”. Nende meetmete rakendamist on uuritud ja selle jätkamiseks on vaja ainult presidendi nõusolekut. Sellisena võivad Ameerika tehnoloogiat kasutavad tootjad, näiteks TSMC, pidama taotlema spetsiaalseid litsentse, et jätkata äri Hiina tootjatega.