NVIDIA ja Inteli logod

USA FTC uurib Inteli vaidlust NVIDIA-ga

Näib, et Inteli kohtuasi NVIDIA suhtes on endiselt pooleli. Apple'i partnerid, kes tarnivad Maci jaoks protsessoreid, kommenteerivad seda juhtumit harva, kuid oktoobri alguses teatas NVIDIA, et hoiab oma kiibistike jaotust halvatud, kuni kõik on lahendatud. Hiljuti vähem kui kuu aega tagasi kommenteeris ettevõtte tegevjuht seda küsimust isegi intervjuus.

NVIDIA ja Inteli logod

Nüüd ilmneb teave, et USA föderaalne kaubanduskomisjon (FTC) uurib Inteli aktsiaid tähelepanelikult ja analüüsib oma seoseid NVIDIA-ga. Vastavalt Bloomberg.com, soovib komisjon välja selgitada, kas Inteli kohtuasi NVIDIA vastu on mõeldud konkurentide äri tahtlikule kahjustamisele.

Intel esitas NVIDIA vastu kohtuasja tänavu veebruaris, väites, et nende litsentsileping ei laiene protsessorite tootmisele, vastas NVIDIA kuu aega hiljem, kinnitades, et Intel rikub lepingu tingimusi.

NVIDIA konkureerib Inteliga mitte ainult kiibistiku segmendis, vaid ka odavate Atomi protsessorite osas, täna Tegra ARM-i liiniga, mida kasutatakse Microsofti Zunes HD-s. Lisaks peaaegu kõigi tänapäevaste Inteli Macide kiibikomplektidele toodab NVIDIA ka spetsiaalselt professionaalsete Maci tippklassi mudelite jaoks mõeldud graafikakaarte.