USA hakkas hindama häkkereid, kes müüvad andmeid enam kui 44 000 kaardilt

Eile läks USA-s kohtu alla mees, keda süüdistati vähemalt 44 000 krediitkaardi andmete varastamises ja turustamises. Kahtlustatav eitab talle esitatavaid süüdistusi.

Rahvusvahelise ajakirjanduse andmetel reisis Hollandi kodakondsusega mees kolmanda isiku arvutis, kust ta varastas krediitkaardinumbreid, mida ta siis erinevatel veebisaitidel mĂĽĂĽs.

Prokuratuur väidab, et kohtusse esitati 44 000 krediitkaarti, mis olid seotud vaid ĂĽhe 21-aastase David Benjamim Schrooteni, paremini tuntud kui “Fortezza”, mĂĽĂĽgiga.

Kahtlusalune arreteeriti Rumeenias 2011. aasta novembris ja viidi seejärel USA-sse föderaalkohtu menetlusse, kirjutas CNET, lisades, et ametivõimude sõnul olid 44 000 krediitkaarti “vaid jäämäe tipp” häkkerite tegevusest.

Teadaolevalt arreteeriti David Benjamim Schrooten pärast seda, kui Seattle’is (USA) asuv restoran võttis ĂĽhendust politseiga, et teatada mitme kliendi kaebustest, keda kahtlustati krediitkaardi kasutamisel ebaseaduslikes sĂĽĂĽdistustes. AP andmetel on mõned kurtnud, et umbes 10 minutit pärast kaardi kasutamist restoranis kĂĽsitakse 70–80 dollarit.

Seejärel pöördusid võimud riigis elava kaasosalise Cristopher A. Schroebleri kaudu kahtlustatava poole, kes vastutas pahavara leviku eest kümnete ettevõtete süsteemide jälgimiseks. Samuti arreteeriti 21-aastane novembris ja tunnistas end eelmisel kuul toimunud kohtuprotsessi käigus süüdi, kuid kohus pole veel teatanud, milline karistus talle määratakse.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes