USA-Hiina kaubandussõjas kiitsid USA reguleerivad asutused heaks Apple’i maksuvabastuse

Ehkki tegevdirektor Donald Trump teatas selle aasta juuni lõpus, et õunaettevõtted peavad uue Mac Pro suhtes järgima imporditollimakse, kinnitas USA kaubanduspoliitika eest vastutav agentuur, et selle reguleerivad asutused kiitsid 10 heaks 15-st tariifivabastuse taotlusest tehnikahiiglasele vajalike seadme komponentide jaoks ütles Bloomberg.

Pärast seda, kui ta oli saatnud Valgele Majale avatud kirja, hoiatades valitsust, et uued maksud ja sobiv Hiina vastus mõjutavad Ameerika tehnoloogiat, mis toodab tema tooteid selles riigis, näib Apple olevat teinud võiduka sammu kahe riigi vahelises kaubandussõjas.

Selle aasta juunis teatas tehnoloogiahiiglane, et ta on rentinud Hiina Quanta Computers Macintoshi tootmiseks, mis on viimane USA-s toodetud Apple’i peamine seade, kavatsusega suurendada Shanghai lähedal asuva rajatise tootmist. Otsuse taga on USA valitsuse Hiina impordi kasv 25%, mis ähvardab kehtestada sellele impordile uusi 300 miljardi euro suuruseid makse.

Kuid nagu Bloomberg teatas sel kuul hiljem, osutas Apple’i tegevjuht Tim Cook, et võib-olla on plaanid teistsugused, viidates sellele, et tariifivabastuse taga olev eesmärk on seotud ettevõtte sooviga jätkata. oma viimase tootearvuti Ameerika Ăśhendriikides kasutas Hiina tootjad abi ehitamiseks vajalike komponentide väljatöötamiseks.

Lõputu kaubandussõjas, mida näevad kahe maailmariigi vahel, kohtuvad Washingtoni valitsuse esindajad Ameerika Ühendriikidest ja Hiina kaubandusosakond Washingtonis, et otsustada riikide vaheliste suhete tuleviku üle, kuid lepingut ei näi ette näha, ütles ta. Reuters.