USA ja Huawei konflikt on “kuumenemas”. Hiina tootjad võivad FCC-d uue blokaadi pärast kohtusse kaevata

Föderaalne kommunikatsioonikomisjon (FCC) kiitis selle nädala alguses heaks telekommunikatsiooniettevõtete universaalteenuste fondi (USF) 8,5 miljardi dollari suuruse kasutamise blokeerimise Huawei ja ZTE-lt seadmete ostmiseks. Ja kui sel reedel Wall Street Journali esitatud uudised leiavad kinnitust, peaks Huawei eeldatavasti juba järgmisel nädalal võtma USA-s sidet reguleerivate asutuste vastu meetmeid.

Otsus sĂĽndis pärast seda, kui Ajit Pai selle aasta oktoobri lõpus ettepaneku esitas. FCC presidendi sõnul kujutavad teatud Hiina tarnijad “ohtu riigi riigi julgeolekule”. “Ja ĂĽha enam on põhjust arvata, et Hiina ettevõtted Huawei ja ZTE kujutavad lubamatut riski USA riiklikule julgeolekule,” ĂĽtles ta FCC ajaveebipostituses.

FCC nõustus blokeerima 8,5 miljardi raha kasutamise Huawei ja ZTE-lt seadmete ostmiseks

FCC nõustus blokeerima 8,5 miljardi raha kasutamise Huawei ja ZTE-lt seadmete ostmiseks

Vaata artiklit

Kuid ajalehe viidatud avalduse kohaselt pidas Hiina tootja seda otsust ebaseaduslikuks ning tugines valikulisele teabele, vihjetele ja ekslikele eeldustele. Lisaks väidab Huawei, et see otsus mõjutab negatiivselt ameeriklaste ühenduvust USA maapiirkondades ja vaesemates piirkondades.

FCC andmetel jõustub blokeerimine kohe pärast korralduse avaldamist Ameerika Ühendriikide föderaalvalitsuse ametlikus väljaandes. Otsus võib olla seotud USA valitsuse poolt Huawei suhtes kehtestatud majanduslikku blokaadi kehtestanud tähtaja pikendamisega pärast seda, kui Ameerika Ühendriigid mais mais Huawei nimekirja lisasid.