USA ja Suurbritannia keelasid terrorismiohu tõttu osadel lendudel märkmikud ja tahvelarvutid

Jah, mu sõbrad, see pole nii lihtne. Ajaleht Turvalisus teatas eile, et Ameerika Ühendriikide ja Suurbritannia valitsused on otsustanud keelata mõnel lennul märkmikud ja tahvelarvutid käsipagasist Võltsitud iPad on nagu pomm.

iPad lennukis

On kurb mõelda, et seda tüüpi katkestused mõnel lennul pole enam lubatud. ?

Keeld jõustub nädalavahetusel ja see mõjutab mitut lendu mitmest riigist, peamiselt Lähis-Idas ja Aafrikas (riigi põhjaosas). USA sisejulgeolekuministeerium ĂĽtles varem, et keeld oli terroristide tulemus, kes otsisid “uuenduslikke meetodeid” õhusõidukite rĂĽndamiseks, kuid toomata täpset põhjust – mida me nĂĽĂĽd teame.

Kõiki selle nurjunud rünnaku üksikasju pole avaldatud. Teada on see, et plaanis on lennuk alla lasta võltsitud iPadisse peidetud lõhkeainetega, mis sarnanevad päris ehtsaga. Üksikasjad, nagu rünnakukatse kuupäev, kaasatud riik ja selle taga olev rühmitus, jäävad aga saladuseks.

Ka paberi järgi on piirangud suunatud just käekottidele, kuna terroristid saavad reserveerida aknaistme, tagades, et pomm on otse kere kõrval – seega on suuremad võimalused lennuk alla lasta. Keeluks valitud lennujaamad põhinesid osaliselt turvakontrolli kvaliteedi hindamisel – ehkki Ameerika Ăśhendriikide ja Suurbritannia määratud lennujaamade vahelised vastuolud tekitasid ajalehe teatel kahtlusi.

Nende tsiteeritud kaitse- ja luureekspert oli ka ĂĽllatunud, et teised lääneriigid – kellest tuleks märkida paljusid terrorirĂĽnnakuid – ei tundu olevat sama mure.

[via 9to5Mac]