USA-l on nüüd kõige võimsamad arvutid maailmas!

Superarvuteid on maailmas palju vähem kui traditsioonilisi arvuteid, millele meil kõigil on juurdepääs, kuid ainult ühest neist piisab suurema arvutusvõimsuse saamiseks kui sageli tuhandetes traditsioonilistes arvutites. Hiina superarvutid olid aastaid arvutuslikult kõige võimsamad, kuid hiljuti kaotasid nad töö.

Ăśle 200 miljoni dollari maksma läinud USA uus arvuti kannab nime “Summit” ja ĂĽletas Hiina kiireimat superarvutit “Sunway TaihuLight” kaks korda kiiremini.

Teatise kohaselt töötab arvuti Red Hat Enterprise Linuxi (RHEL) enda jaoks loodud versiooniga ja tal on võrdluseks selline arvutusvõimsus, et tavapärase lauaarvutiga tegelemiseks kuluv ülesanne võtab vaid 1 minuti. .

Tippkohtumine - superarvuti
“USA energeetikaministeeriumi (DoE) tippkohtumine

Nendele, kellele numbrid meeldivad, on “Summitil” IBM Powe9 ​​protsessori kombinatsioon Nvidia Tesla GPU-ga, mis tarbib vähemalt 13 MW energiat!

Superarvutil on 4 608 sõlme, millest igaüks sisaldab:

– 2x 22-tuumaline IBM Power9

– Nvidia 6x V100 ekraan

See, mis kokku liidab, annab meile midagi:

– 9 216 IBM POWER9 protsessorit;

– 202 752 POWER9 värvi;

– 27 648 NVIDIA GPU-d.

Arvutil (või superarvutil) on endiselt 10 petabaiti mälu ja 250 petabaiti mälumahtu, mis on enamiku inimeste jaoks absoluutselt mõeldamatu arv. See annab teile võimaluse töödelda uskumatult 200 petaflopi ehk 200 triljonit arvutust sekundis.

Tulles tagasi Linuxi juurde, võite teada, et Linux on ainus operatsioonisüsteem, mida kasutatakse maailma 500 populaarseima superarvuti seas. Meil ​​on siin blogis artikkel, mis teile seda näitab, vaadake seda siit.

Nii võimsaid arvuteid rakendatakse sageli teadusprobleemide, simulatsioonide, tehisintellekti jms jaoks.

Näeme hiljem!

Allikas