contadores estadisticas Saltar al contenido

USA linnades on läbi aegade suurim häkkerirünnak Turvalisus

Kakskümmend kaks Texase linna kannatavad selle all, mida peetakse USA suurimaks lunavara rünnakuks. Sel teisipäeval (20) esitas teabe avaldamist piiranud valitsus olukorra kohta täieliku arvamuse. Üksus selgitas, et see puudutas ainult kohalikku omavalitsust, st esindajate sõnul puudus see riigisisesele süsteemile ja võrgule.

LUGEGE: Google ja teised ettevõtted maksavad ründajate ärahoidmiseks häkkerite eest

Lühidalt öeldes on lunavara rünnak häkkerite sissetung, kus kaaperdatakse ülitähtsad andmed ja küberkurjategijad nõuavad nende vabastamiseks lunamakseid, tavaliselt bitcoinis. Sellised juhtumid hõlmavad tavaliselt valitsust ja suuri ettevõtteid.

Rünnak leidis aset möödunud reedel (16) ja föderaalsel tasandil endiselt jätkuv uurimine osutab ühele kirjutajale. Texase teaberessursside osakonna (DIR) veebisaidil avaldatud märkuses teatas valitsus, et mõjutatud üksusi oli 22. Esimene ametlikult teatatud number oli 25. Ameerika Ühendriikide ajakirjanduses avastasid sõidukid aga teavet, mis ei vastanud sellele ja sellele on üks kõige mitmekesisemaid andmeid selle juhtumi ulatuses.

22 Texase linna kannatasid möödunud reedel, 19. augustil lunavara rünnaku all. Foto: Divulgao / Bully Hunters22 Texase linna kannatasid möödunud reedel, 19. augustil lunavara rünnaku all. Foto: Divulgao / Bully Hunters

22 Texase linna kannatasid möödunud reedel, 19. augustil lunavara rünnaku all. Foto: Divulgao / Bully Hunters

Business Insideri teatel kaaperdab rünnaku eest vastutav häkker linna arvutisüsteemis sisalduva teabe ja taotleb lunaraha. Alternatiivse maksena aruanne jätkus, küberkurjategijad nõudsid vanema andmete varukoopia taastamist. Texase valitsus aga ei öelnud, kas manööver oli võimalik. Nii nagu ta ei kommenteerinud enne rünnakut ega juhtumi lõpetamist kohaldatavaid turvameetmeid.

Lühidalt, pole teada, kuidas ja kas kõiki andmeid taastatakse. DIR ei paljasta ka, milliseid linnu või osakondi see puudutas, kas mõjutatud olid teenused või kui palju oli vaja päästmiseks. Lisaks keeldusid riigiametnikud seda küsimust ajakirjandusega kommenteerimast, selgus veebisaidile postitatud märkmetest.

Küberjulgeoleku analüütik Allan Liska ütles intervjuus ajalehele The New York Times, et Texase lunavara rünnak oli seni suurim. Lisaks ütles ta, et see võib olla esimene kord, kui ta näeb kooskõlastatud rünnakut.

Kas kõhkled hea viirusetõrje valimist? TechTudo aitab teil:

Kuidas valida head viirusetõrjet

Kuidas valida head viirusetõrjet