USA linnades toimuvad kõigi aegade suurimad häkkerirünnakud

22 Texase linna kannatab USA suurimaks lunavara rünnakuks. Teisipäeval (20) avaldas valitsus, kelle teabe avalikustamine on piiratud, olukorra kohta täieliku arvamuse. Üksus selgitab, et see mõjutab ainult kohalikke omavalitsusi, see tähendab, et esindajate sõnul ei mõjuta see riigi süsteeme ja võrke.

LOE: Google ja teised ettevõtted maksavad rĂĽnnakute vältimiseks “häkkerikĂĽttidele”

Lühidalt öeldes on lunavararünnak häkkerite sissetung, mille käigus kaaperdatakse ülitähtsaid andmeid ja küberkurjategijad nõuavad selle vabastamiseks lunaraha, tavaliselt bitcoinis. Sellised juhtumid hõlmavad tavaliselt valitsust ja suuri ettevõtteid.

Rünnak toimus möödunud reedel (16) ja uurimine, mis jätkub föderaalsel tasandil, osutas ühele autorile. Texase teaberessursside osakonna (DIR) veebisaidil avaldatud märkuses märkis valitsus, et mõjutatud üksusi oli 22. Esimene ametlikult avalikustatud number oli 25. Sellegipoolest Ameerika ajakirjanduses teavet levitavad sõidukid ei ühti ja see on on üks kõige muutlikumaid andmeid selle juhtumi kajastamisel.

Ăśks ĂĽhest 22 Texase linna sai eelmisel reedel, 19. augustil lunavara rĂĽnnaku all – Foto: Disclosure / Bully Hunter

22 Texase linna kogesid eelmisel reedel, 19. augustil lunavara rĂĽnnakuid – Foto: Disclosure / Bully Hunter

Business Insideri sõnul kaaperdasid rünnaku eest vastutavad häkkerid linna arvutisüsteemides sisalduvat teavet ja nõudsid lunaraha. Aruande makseviisina alternatiivina nõuab küberkurjategija vanemate andmete varukoopiate taastamist. Kuid Texase valitsus ei öelnud, kas manööver on võimalik. Samuti ei kommenteerinud ta enne rünnakut ega juhtumi lõpetamisel olnud turvameetmeid.

Lühidalt öeldes pole teada, kuidas ja kas kõik andmed taastatakse. Samuti ei avaldanud DIR, milliseid linnu või osakondi see mõjutas, kas see mõjutas teenuseid või kui palju oli päästmiseks vaja. Lisaks keeldusid valitsuse ametnikud seda küsimust ajakirjanduses kommenteerimast, näitavad veebisaidile postitatud märkused.

Küberturvalisuse analüütik Allan Liska ütles intervjuus ajalehele The New York Times, et Texase lunavararünnak oli seni suurim. Lisaks ütles ta, et see oli ilmselt esimene kord, kui ta nägi kooskõlastatud rünnakut.

? Kas te pole kindel hea viirusetõrje valimisel? TechTudo aitab teil:

Kuidas valida hea viirusetõrje

Kuidas valida hea viirusetõrje