USA lükkab kohtumisi Huaweiga edasi. Blokeerimine on nüüd peatatud 15. maini - äri

USA lĂĽkkab kohtumisi Huaweiga edasi. Blokeerimine on nĂĽĂĽd peatatud 15. maini – äri

USA ja Huawei vaheline ummikseis jätkub Donald Trumpi administratsiooni lõpliku otsusega sanktsioonide ja blokeeringute kehtestamise kohta mustas nimekirjas olevatele Hiina ettevõtetele. 16. veebruari lõpus andis USA valitsus peatamise blokaadi pikendamiseks veel poolteist kuud, 1. aprillini, kuid USA kaubandusministeerium pikendas Huawei litsentsi 15. maini. .

Reuters teatas Donald Trumpi valitsuse tippametnike ja Huawei juhiste kohtumisel ummikseisust kriisi lõplikuks lahendamiseks. Kriitiliseks peetud koosolek lükati teist korda edasi, kuna see oli kavas eelmisel kolmapäeval, 11. märtsil, pärast esimest eelarvestust 11. veebruariks. Lauale tuleb arutelu Huawei ja Hiina tehnoloogia müügi võimalike uute piirangute üle, ütles Reutersile lähedal olev allikas. USA kavatseb oma volitusi laiendada, et takistada Huaweile Ameerika tehnoloogiaga toodete tarnimist.

Uue litsentsi pikendamine kuni 15. maini (tähistades ĂĽhe aasta möödumist esimesest kehtestamisest) võimaldab Ameerika ettevõtetel jätkata äri Huaweiga. Lõpliku resolutsiooni edasilĂĽkkamine on seotud vajadusega, et USA kaubandusministeerium mõõdaks litsentsi kehtivusaja lõppedes mõju ja kulusid Hiina tootmistehnoloogiat kasutavatele ettevõtetele ja organisatsioonidele. "Maakogukondades on telefoniteenusega juba piisavalt probleeme. – Me ei taha sellest loobuda. Seetõttu on ajutise litsentsi ĂĽks peamisi eesmärke võimaldada neil oma tegevust jätkata," ĂĽtles toonane USA kaubandussekretär Wilbur Ross.

Interjööri kõige kaugematest osadest mõjutab kõige enam Huawei tegevusloa puudumine, mida kasutavad maapiirkonna ettevõtjad, eriti Huawei seadmete toetatavates 3G- ja 4G-võrkudes. Siiani on valitsus vastu võtnud seadused, millega asendatakse telekommunikatsioonikulud vähem kui 2 miljoni kliendiga, kes asendavad oma võrkudes Hiina tootjate seadmeid.

Dokumentide kohaselt, mis muudavad laienduse ametlikuks, töötab Huawei jätkuvalt olemasolevates võrkudes ja seadmetes, toetades olemasolevaid mobiilsideteenuseid, sealhulgas küberturbe uurimisi, mis on olulised teenuse terviklikkuse säilitamiseks. Litsentsitaotluste läbivaatamist jätkatakse tagasilükkamise eeldusega.

Tuletame meelde, et Huawei arvati USA-s 2019. aasta mais musta nimekirja, takistades Hiina Põhja-Ameerika ettevõtete mis tahes toodete ja teenuste müüki, lükates seda nüüd 15. maini.